film

Rośliny trujące

1985
1 godz. 7 min.
5,7 313
ocen
5,7 10 1 313
Młody dziennikarz zbiera materiały do reportażu i angażuje się w sprawy mieszkańców podwarszawskiej wsi. więcej mniej
Rośliny trujące zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Akcja toczy się w drugiej połowie lat 50. Młody dziennikarz pragnie zdobyć pozycję w zawodzie, ułożyć sobie życie prywatne, ale nie potrafi zachować dystansu do ponurych wydarzeń, których jest świadkiem. Udaje mu się dostać do redakcji poczytnej gazety. Redaktor naczelny wysyła go do podwarszawskiej wsi, która ma być wchłonięta przezAkcja toczy się w drugiej połowie lat 50. Młody dziennikarz pragnie zdobyć pozycję w zawodzie, ułożyć sobie życie prywatne, ale nie potrafi zachować dystansu do ponurych wydarzeń, których jest świadkiem. Udaje mu się dostać do redakcji poczytnej gazety. Redaktor naczelny wysyła go do podwarszawskiej wsi, która ma być wchłonięta przez miasto, aby napisał reportaż o dokonujących się tam przemianach cywilizacyjnych. Dziennikarz poznaje historię młodego więźnia oczekującego na egzekucję w celi śmierci i angażuje się w sprawę skazanego.

studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
Rośliny trujące
inne tytuły
Poisonous Plants
więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciekawy,

  jawor61 ocenił(a) film na 7

  może nie do końca udany eksperyment, nakręcony w latach 80-tych, w stylu lat 60-tych, o latach 50-tych. Warto aby zobaczyć w epizodach sporo interesujących aktorów o 30 lat młodszych.

  1
  • Warto obejrzeć

   qqryqu ocenił(a) film na 7

   chociażby dla Lindy. I dla Bursztynowicz, która niestety nic się nie zmieniła. Ale jakoś nie zauważyłem w filmie, żeby to były lata 50te.

  • https://www.youtube.com/results?search_query=Coma+-+Trujące+rośliny

   • Mizerny Gliński.

    Krzypur ocenił(a) film na 4

    Wydumana historia dziennikarza, nieautentyczne lata 50. Niemal klops.