Wojciech Paszkowski 

7,9
12 790 ocen gry aktorskiej
Wojciech Paszkowski
Wojciech Paszkowski ( ur. 1960) aktor, absolwent warszawskiej PWST 1985, debiut sceniczny Złe zachowanie w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Artura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym. Od 1987 Związany z Teatrem Rampa gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 roku stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusz Józefowicza z muzyka Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza role Zanglera, w musicalu Greace w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego role Vinca Fontann, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenko Pięciu Braci Moe, w przedstawieniu COHEN w reżyserii Krzysztofa Zalewskiego oraz w ostatniej premierze Romy w KOTACH. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Poza dziłalanością teatralną ma na swoim kącie wiele ról w dubbingu m.in. Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter, Gwiezdne wojny atak klonów, Psy i Koty, Stuart Malutki I i II, a ostatnio wciela się w postać TIMONA w duecie Timon i Pumba III część Króla Lwa.
Na stale współpracuje z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach Klan, M jak Miłość, Plebania oraz w Królu Przedmieścia
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 lutego1960

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 185 cm

żona Agnieszka Paszkowska
W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
Wojciech Paszkowski udzielił głosu Osiołkowi w pierwszym zwiastunie "Karaoke Shreka z Bagien (2001)Karaoke Shreka z Bagien (2001)Shrek (2001)Karaoke Shreka z Bagien (2001)Shreka". Ostatecznie zastąpił go Jerzy Stuhr.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych