Wojciech Paszkowski 

7,9
13 292 oceny gry aktorskiej
Wojciech Paszkowski
Wojciech Paszkowski ( ur. 1960) aktor, absolwent warszawskiej PWST 1985, debiut sceniczny Złe zachowanie w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Artura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym. Od 1987 Związany z Teatrem Rampa gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 roku stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusz Józefowicza z muzyka Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza role Zanglera, w musicalu Greace w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego role Vinca Fontann, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenko Pięciu Braci Moe, w przedstawieniu COHEN w reżyserii Krzysztofa Zalewskiego oraz w ostatniej premierze Romy w KOTACH. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Poza dziłalanością teatralną ma na swoim kącie wiele ról w dubbingu m.in. Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter, Gwiezdne wojny atak klonów, Psy i Koty, Stuart Malutki I i II, a ostatnio wciela się w postać TIMONA w duecie Timon i Pumba III część Króla Lwa.
Na stale współpracuje z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach Klan, M jak Miłość, Plebania oraz w Królu Przedmieścia
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 lutego 1960

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 185 cm

żona Agnieszka Paszkowska
W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
Wojciech Paszkowski udzielił głosu Osiołkowi w pierwszym zwiastunie "Karaoke Shreka z Bagien (2001)Karaoke Shreka z Bagien (2001)Shrek (2001)Karaoke Shreka z Bagien (2001)Shreka". Ostatecznie zastąpił go Jerzy Stuhr.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Andy Anderson

użytkownik usunięty

Uwielbiam go za tę rolę! Te jego teksty czy głos nie dają mi się zapomnieć i przyznam w dodatku, że wypadł w niej lepiej niż sam Louie Anderson! Trudno mi w to uwierzyć, że ten sam gość robił też za Dundersztyca czy Jacka Skieletona :)

wojciech paszkowski to niekwestionowany król polskiego dubbingu! różnorodność jego możliwości jest wprost niesamowita. dla takich ludzi powinna być stworzona kategoria oscarów (powinien dostac za andy'ego andersona albo willego wonkę!). pozdrawiam.

Żyj nam Mistrzu 200 lat! Andy,Maurice czy dr Dundersztyc na stałe kojarzą mi się tylko z panem Paszkowskim.
PS: Wielu się nie zgodzi,ale uwielbiam jego Randy'ego Marsha w South Parku.

Obejrzałeś: 70 tytułów, średnia ocena 7.0
Chcesz obejrzeć: 16 tytułów
Masz ulubionych: 9 tytułów

Daję mu 10/10 :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones