PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 491
ocen
7,2 10 1 141491
6,4 19
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

To jest strona dotycząca filmu, nie serialu. Poza tym z tego co wiem to film pełnometrażowy nie jest żadną kontynuacją serialu ani wariacją na jego temat. Serial pamiętam z dzieciństwa i bardzo go lubiłem. Ale przecież o Robin Hoodzie powstało już tyle różnych produkcji i każda jest jakąś wizją jej twórców. Dla mnie ten film jest świetny. Costner jest kapitalny w tej roli i filmowi jak dla mnie niczego nie brakuje. Bardzo dobre kino przygodowe.

joe_kaktus

No niestety ten film jak inne produkcje o Robin Hoodzie ,które były i które kiedyś powstaną zawsze będą skazane na porównania do kultowego Robina z Sherwood bo to jedyna ,prawdziwa i ostateczna wersja o człowieku w kapturze,tak samo jak Michael Praed uznawany jest przez większość za najlepszego i jedynego prawdziwego Robina ,Costner tylko się tą rolą ośmieszył.Przepaść między filmem a serialem jest ogromna filmowi brakuje wszystkiego przede wszystkim klimatu,magii,tajemniczości,dobrze dobranej obsady aktorskiej zwykłe przeciętne komercyjne kino,nawet się nie zbliżył produkcją do genialnego Robina z Sherwood,zresztą inne adaptacje które były też .Nic nigdy nie pobije Robina z Sherwood jednym słowem RoS forever!

ocenił(a) film na 10
obiektywna

Nie zgodziłbym się z tym, że filmowi brakuje klimatu i magii. Od tego filmu dla mnie rozpoczęła się przygoda z historią, obecnie jestem na 4 roku studiów historycznych. Jak byłem mały mój ojciec chrzestny przypadkiem nagrał mi go na vhs, a ja oglądałem to w kółko non stop. Jeśli chodzi o Costnera to widziałem oczywiście lepsze role w jego wykonaniu, natomiast kocham ten film głównie za las Sherwood, który dla mnie ma średniowieczny klimat jak żaden inny las. I jego magia pociągnęła mnie do historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones