PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 450
ocen
7,2 10 1 141450
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

Widziałem ostatnią właśnie tę wersję online. Tej trwającą 143 minuty nigdy nie widziałem, ale wiem jakie sceny są dodane w dłuższej, gdyż po prostu w tych scenach ... nie czytał lektor, tak jak przez resztę filmu. Zapadły mi w pamięć dwie sceny: pierwsza w której Szeryf paktuje z władcami ziem angielskich aby mu pomogli w walce z Robin Hoodem oraz rozmawia z władcą celtów. druga scena to kiedy schodzi do więzienia i pyta się torturowanych osób czy chcę być dalej torturowani czy może zabici. cokolwiek odpowiedzą i tak będą torturowani :). linku do filmu nie podam, jak ktoś chce znaleźć do znajdzie.

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

to z tymi torturami to było w normalnej wersji xd

ocenił(a) film na 10
tomasz_user

Ciekawa informacja, chętnie kiedyś poszukam

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

Dzisiaj w TVP2 puścili właśnie tę roszerzoną wersję. Byłam w szoku, bo jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby tv pokazywała rozszerzenia. Bardzo lubię tego Robina i miło było zobczyć nieco więcej :)

tomasz_user

W sumie jest ich chyba 5 z tego co zauważyłam na TVP2, tylko jednej nie czytał lektor...w sumie to jakby spóźniony był - scena w której się dowiadujemy, że Mortiana jest matką Szeryfa.

ocenił(a) film na 10
tomasz_user

Wczoraj oglądałem na tvp2 i byłem w lekkim szoku. Czego to się nie dowiedziałem o postaciach z mojego ulubionego filmu dzieciństwa, który obejrzałem tyle razy, że znałem go na pamięć.

Dobrze, że w oryginalnej wersji wycięli te sceny, bo szeryf wypada w nich bardziej groteskowo. Chodzenie po stołach, robienie sobie jaj z więźniów i dziwne miny w scenie, w której dowiedział się, że jest synem Mortiany (w ogóle jedno wielkie wtf). Nie wiem, co Reynoldsowi odbiło, ale ujęcia Rickmana i Geraldine McEwan w tej scenie wyglądają jak z jakiejś durnowatej komedii. W ogóle okazuje się, że władzę nad Anglią chce przejąć grupa spiskowców - czcicieli szatana, tak jakby inne pobudki (złoto, tytuły, itp.) nie wystarczały. To oznacza, że wszystkim od samego początku sterowała wiedźma, a szeryf był tylko narzędziem w jej ręku. To niestety osłabia charakter postaci szeryfa i dobrze, że te sceny wywalono.

ocenił(a) film na 9
potas13

Mimo wszystko fajnie było zobaczyć wydłużoną wersję, ponieważ starą znałem prawie na pamięć.

ocenił(a) film na 8
potas13

Ja słyszałem, że wywalono je ponieważ tego zażądał Costner po tym, jak na pokazach przedpremierowych ludzie znacznie pozytywniej reagowali na postać Szeryfa niż Robin Hooda (zazdrość jak u małego chłopca). A ponieważ Costner wielką gwiazdą wtedy był - jest to wielce prawdopodobne. Zasadniczo masz rację co do osłabienia postaci szeryfa, ale i tak fajnie było pooglądać trochę więcej Alana Rickmana. Natomiast Costner jest tak irytujący jak tylko on potrafi.

ocenił(a) film na 8
potas13

to z tą matką to dobrze ze usunęli, lepiej wypadło tak jak było. podczas seansu to nawet myslalam że wiedźma podkochuje się w szeryfie, wiec dodanie wątku matki dziwnie by wypadło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones