PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593114}

Robokalipsa

Robopocalypse
6,9 16
ocen
6,9 10 1 16
Robokalipsa
powrót do forum filmu Robokalipsa

Rzadko jest opcja, żeby zobaczyć na czym będzie oparty nowy film sf. Od kilku lat możecie
sięgnąć po książkę pod tym samym tytułem. Czytając ją na pewno nie spieprzycie sobie
filmu, gdyż jest to powieść w formie bardzo szczegółowych zapisków samych bohaterów, a
film na pewno przybierze inną formę. Książka niesamowicie buduje napięcie między ludźmi
a robotami. Polecam każdemu. Zamiast kręcić nosem na fabułę zapraszam do empiku po
Robokalipsę.

Mayonez

problemem jest chyba tutaj fakt że streszczenie fabuły produkcji si-fi zazwyczaj brzmi kretyńsko. np. Oby - Kosmita zabija w kosmosie, Odyseja Kosmiczna - Robot zabija załogę statku, ale ważne jest to co jest między wierszami i w Ropokalipsie trochę tego jednak jest.

Mayonez

Jak już, to co najwyżej wypożyczyć z biblioteki. Książka jest słabo napisana, ale gościu na rynku jest od nie dawna, więc mnie to nie dziwi. A problem z tą książką jest taki, że jest po prostu nudna. Co chwila przeskakujemy od jednej postaci do drugiej nie zdążywszy się z nią zidentyfikować czy polubić. Te epizodziki są zbyt krótkie, aby można było mówić o jakimś budowaniu napięcia, punktach zwrotnych akcji. Ot, taka mozaika. Ktoś może powiedzieć, że są takie filmy jak np. Gracz Altmana o strukturze nowelowej, ale tam film bazował na pokazywaniu relacji między bohaterami, a tu nic takiego nie ma - jest tylko walka o przeżycie w różnych wariantach, co staje się po jakimś czasie monotonne.

nexus9

a dla mnie styl pisania, ktory ci wlasnie nie podchodzi jest idealny i moge sie oderwac od typowych powiesci. bo sama fabula to jednak nie wszystko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones