PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593114}

Robokalipsa

Robopocalypse
6,9 16
ocen
6,9 10 1 16
Robokalipsa
powrót do forum filmu Robokalipsa
KapitanOrzech

Avatar i ponadczasowość hahah dobre sobie Pocahontas w kosmosie i ponadczasowość hahah

slayer6

Zgadzam się, że Avatar to świetny film, ale wątpię by coś mu dorównało w prawdopodobieństwie świata (oprócz oczywiście Avatarowi 2 ;-)

slayer6

Powiem tak jestem akurat na etapie czytania książki.. I z niecierpliwością czekam na film.. Książka jest super pokoleji opisuje co dzieje się w każdym zakątku świata... Z różnymi ludźmi każdej sfery.. Polecam książka wciąga oby film był również ciekawy:))

KapitanOrzech

Nie wiem czemu wszyscy uważają, że ta powieść to świetny materiał na film. Fragmentaryczna struktura powieści bez głównego bohatera nie nadaje się na film. Chyba, że to będzie luźna adaptacja. Bardzo luźna.

nexus9

Wyczuwam sarkazm i ironię.

d_Obc_b

Książka nie jest dobra. Początek i gdzieś tak pierwsze 1/3 podobało mi się, dopóki nie zorientowałem się, że jest pisane wg pewnego schematu - a wiec mamy po kolei różne stadia buntu maszyn, a każda część składa się z kliku nie powiązanych ze sobą epizodów, w których to autor wymyśla różne warianty tego samego etapu buntu - tylko, że to staje się z czasem monotonne, a w efekcie nudne. W większości postacie schematyczne i płaskie (co jest zrozumiałe ze względu na taką konstrukcje powieści, ale to nie czyni z tego plusa). Pomijam, że jest napisana nie wyszukanym stylem. Kilka drobnych rzeczy nieprzemyślanych i głupich, ale to drobnostka do wyeliminowania na etapie scenariusza.

nexus9

Spokojnie, w końcu to Spielberg, zamiast hard-scifi będziesz miał przecież Tom Kruza który uratuje ludzkość w pojedynke :-)

nexus9

Obawiam się, że zrobi łagodny, pozytywny film walce z maszynami jak z kreskówek i bohaterstwie kilku ludków bez skazy, a nie mroczą wizję upadającej cywilizacji. Ja bym wolał dark cyberpunk i wojnę o przetrwanie wśród spalonych miast. Książka daje sporą swobodę, a to, że jest opowiadana na zasadzie, krótkich rozdziałow w różnych częściach świata, może być atutem. Poczekamy zobaczymy.

nexus9

przecież w tej książce wszystko było ze sobą powiązane

KAROL1991

Przez całą powieść prowadzonych jest kilka wątków i one nie są ze sobą powiązane - jedyne co je luźno łączy to wojna, fabularnie niestety nic.

nexus9

A jednak są. Nie bezpośrednio, ale działania jednych bohaterów, wpływają na sytuację innych. I to jest wyraźnie w powieści zaznaczone.

Książka jest naprawdę warta przeczytania. Z pozornie ogranej na wszelkie możliwe sposoby tematyki, autorowi udało się wyciągnąć coś oryginalnego. Czekam z niecierpliwością na ekranizację, oby z kategorią R.

nexus9

To oczywiście całkowicie inny gatunek ale już przecież były udane filmy z wieloma postaciami bez głównego bohatera np. Love Actualy Forma ta sama co w Robocalipsie. Może steven zrobi coś w tym stylu.

KapitanOrzech

Avatar niema nic w sobie z ponadczasowości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones