PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634647}
7,2 65 012
ocen
7,2 10 1 65012
7,1 46
ocen krytyków
Rocketman
powrót do forum filmu Rocketman

Dlaczego warto? :)

ocenił(a) film na 8

Kilka powodów, dla których warto wybrać się na ten film do kina:
1. Taron Egerton kradnie show. Jest w swojej roli bardzo dobry, autentyczny, a w dodatku sam śpiewa wszystkie piosenki... i wychodzi mu to bardzo dobrze. Brak nominacji do Oscara dla odtwórcy głównej roli byłby dla mnie bardzo dużym rozczarowaniem.
2. Gwarantuje świetną zabawę. Osobiście z muzyką Eltona Johna nie jest mi po drodze, ale w tym filmie czuć klimat i energię. Utwory są spójne z fabułą.
3. Wzrusza i skłania do przemyśleń. Szczególnie powinni zobaczyć ten film rodzice oraz osoby, którym wydaje się, że świat jest zły bardziej niż nim jest.
4. Bardzo dobry scenariusz. Historia jest spójna i wciągająca. Są też mocniejsze sceny oddziałujące na emocje.
5. Jest o klasę lepszy od Bohemian Rhapsody. Jak wiadomo oba filmy mają ze sobą wiele wspólnego, ale to w Rocketman jest wszystko to czego zabrakło w Bohemian Rhapsody. W tym filmie jest więcej Eltona Johna niż Freddiego Mercury w BH z oczywistych względów.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Nie przesadzałbym z tym wywyższaniem "Rocketmana" nad "Bohemian".
Nad oboma produkcjami czuwali zainteresowani Artyści i oba te dwa filmy
to bardzo bezpieczne laurki, i w żadnym razie nie można ich nazwać dobrymi biografiami.
To co przemawia za "Rocketmenem", to konwencja. "Bohemian" było
zrobionym po bożemu tworem, przede wszystkim nudnym. Tylko ratowała go magia muzyki,
koncertów + Malek (choć momentami nie miał co grać).
"Rocket" to zbiór fantazyjnych slajdów z życia Eltona, zilustrowanych jego własnymi równie
wspaniałymi utworami. + Egerton (który miał więcej do zagrania niż Malek)
I ta właśnie glamowa, brytyjska fantazyjność, powiedziałbym nawet pewna niechlujność opowieści,
jest dla mnie atutem. Ale nie przesadzajmy, gdyby zajrzeć głębiej, "Rocketman" jest dosyć płytki.
Tak czy owak od strony wizualno, reżyserskiej, to kawał dobrej rozrywki. A jeśli
chodzi o "te klimaty" to nareszcie Brytyjczycy zrobili film, który może przynajmniej
stanąć obok legendarnego "Velvet Goldmine".
Dałem 9/10, ale gdyby nie to, że mam słabość do piosenek Eltona Johna, dałbym gwiazdkę mniej.

ocenił(a) film na 8
de_Franco

Rocketman biografią nie jest, ale jednak sam zainteresowany mógł współtworzyć film. W Bogemian Rhapsody nie wiemy co działo się w głowie Freddiego, bo i nie mógł tego powiedzieć. Z resztą biografie mają to do siebie, że zawsze można coś zarzucić, przekłamać... pokolorować

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones