PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634647}
7,2 64 893
oceny
7,2 10 1 64893
7,2 45
ocen krytyków
Rocketman
powrót do forum filmu Rocketman

Taron Egerton

ocenił(a) film na 8

Czy tylko ja utwierdzam się w przekonaniu, że Taron "uwiódł" mnie swoją grą aktorską? Film widziałam prawie tydzień temu, a nadal jestem pod jego ogromnym wrażeniem i nie mogę przestać o nim myśleć. Wybieram się na niego jeszcze raz, bo po prostu nie daje mi spokoju. Dodam jeszcze, że sountracka słucham codziennie. Czy wszystko ze mną w porządku? Ktoś jeszcze tak ma, czy tylko mi tak "odwala"?

PS Na film poszłam zupełnie z czystego przypadku i nie żałuję. Cieszę się, że go obejrzałam. Dawno żaden film nie podobał mi się tak bardzo.

ocenił(a) film na 9
RadAvoy

Nie tylko. Również słucham soundtracku od tygodnia bez przerwy :)

ocenił(a) film na 8
FairyFellersMasterStroke

Miło. Cieszę się, że nie jestem sama :)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Ja również uwielbiam Egertona, jako aktora oczywiście.

ocenił(a) film na 8
Archdarameron

Z dorobkiem aktorskim Tarona powoli się zaznajamiam ale muszę przyznać, że jak do tej pory jestem nieco rozczarowana. Nie twierdzę, że nie ma talentu bo w Rocketmanie pokazał cały wachlarz umiejętności, a i tak zapewne nie miał okazji zaprezentować wszystkiego. Filmy, które do tej pory widziałam nie podobały mi się jakoś szczególnie, a i Taron za wiele w nich nie pokazał. Takie odnoszę wrażenie, ale to w dużej mierze wina i zasługa scenariusza i reżysera. Wizualnie, że tak powiem jest całkiem, całkiem. Miło się na niego patrzy, choć nie jest w moim typie. Słuchać też go mogę długo :) Może po Rocketmanie dostanie ciekawe propozycje ról, trzymam kciuki.

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Testament młodości, Eddy zwany Orłem?
W tych filmach zauważyłem że to aktor z talentem

ocenił(a) film na 8
Archdarameron

Akurat te dwa przede mną :) Jeszcze Klub miliarderów.

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Ja też już któryś miesiąc zabieram się za Klub miliarderów.

ocenił(a) film na 8
Archdarameron

Może bezwiednie lepsze filmy zostawiłam sobie na koniec :)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

To chyba dobrze. Jest wielu aktorów ocenianych negatywnie po rolach w masowych produkcjach.
W tym przypadku Taron jest szyfladkowany jak Lily Collins po roli w Królewnie ścieżce. Albo nikt nie chce oglądać Podły, zły, okrutny bo gra w nim Zac Efron i film zbiera negatywy od ludzi którzy nie widzieli go, podobnie jak z Rocketmanem

ocenił(a) film na 8
Archdarameron

Ja nie szufladkuje aktorów jak to mają w zwyczaju niektórzy. Ogólnie wychodzę z założenia - nie kieruj się recenzjami. Obejrzyj sam, a dopiero wtedy stwierdzisz, czy film był zły, czy nie, czy ci się podobał, czy nie. Nikogo od razu nie skreślam, a że Taron zawiesił sobie teraz poprzeczkę wysoko ( nawiasem mówiąc, ogólnie cały film mi się pod wieloma względami podobał i czuję się usatysfakcjonowana) to i moje oczekiwania względem jego umiejętności wzrosły :)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Tymbardziej, że okazał się dobrym śpiewającym aktorem i wiele pracy musiał włożyć w te produkcję

ocenił(a) film na 9
RadAvoy

Tak, Egerton wypadł świetnie - dał postaci Eltona więcej wdzieku, humoru i ludzkich uczuc, niż ma w rzeczywistosci (i tez, moim skromnym zdaniem, więcej niż Rami Malek dał postaci Mercury'ego w Bohemian Rapsody), i tylko dzięki niemu kibicujemy głównemu bohaterowi, a nie uznajemy go wyłącznie za egotycznego dupka. Nie wierzylam, że Egerton poradzi sobie z tą rola, ale wypadł przekonująco i zaśpiewał bardzo dobrze, więc zmieniam zdanie - to nie jest kolejna ładna buzia na ekranie, tylko aktor z dużym talentem.

ocenił(a) film na 8
azosiolek

Powiem tak - fanką Eltona nie jestem (chociaż nie ukrywam, że ostatnio zaznajamiam się z jego twórczością), a jego sceniczna i publiczna maniera jest mi jeszcze bardziej obca, ale po "Rocketmanie" mam choć blade pojęcie o tym, jaki naprawdę mógł być Elton. Choć zapewne więcej w tej postaci Egertona niż Eltona. (Podobno Elton nie chciał by go kopiowano, a jedynie zinterpretowano jego osobę). Zgodzę się z tym, że kibicujemy głównemu bohaterowi, na serio było mi go szkoda czasami, a pytanie "dlaczego?" samo cisnęło mi się na usta. O Taronie nigdy wcześniej nie słyszałam, więc nie miałam zielonego pojęcia kto to jest, co i ile potrafi. Od czasu "Rocketmana" obejrzałam kilka filmów z nim i niestety w żadnym jak do tej pory mnie nie "porwał" (oprócz "Rocketmana" oczywiście - trudno było oderwać od niego wzrok ;) I tu nasuwa się pytanie - czy Taron po prostu do tej pory nie miał szczęścia do produkcji i po prostu nie mógł się w nich wystarczająco wykazać, czy w "Rocketmanie" zadziała się istna magia. Talent ma niezaprzeczalnie (aktorski i wokalny ;)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Mam tak samo, soundtruck słucham na okrągło i szczerze wolę Tarona Egertona w roli Eltona Johna niż samego Eltona Johna

ocenił(a) film na 8
Geszek13

Elton jest specyficzny. Obejrzałam kilka koncertów, wywiadów i innych programów i jego się po prostu lubi albo nie. Uważam, że na początku kariery był nawet uroczy - skromny, nieśmiały, nie do końca pewny siebie, ale niezwykle utalentowany, z przykuwającym uwagę głosem. Na przestrzeni lat przepoczwarzył się niemalże nie do poznania. Gdy dragi i inne używki przejęły ster to już całkiem inna historia. Niemniej jednak cieszę się, że udało mu się "oprzytomnieć" i wyjść na prostą. Wracając do Tarona - jestem ciekawa jego następnego po "rocketmanowego" projektu :)

ocenił(a) film na 8
RadAvoy

Zgadzam się. Co do Tarona jego kolejny projekt to pewnie kontynuacja Kingsmana

ocenił(a) film na 8
Geszek13

Cóż akurat ta seria filmów jakoś specjalnie jak do tej pory mi "nie podeszła", ale poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że za jakiś czas znów nas czymś zaskoczy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones