PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33555}

Rodzaj miłości

A Kind of Loving
5,8 624
oceny
5,8 10 1 624
7,2 5
ocen krytyków
Rodzaj miłości
powrót do forum filmu Rodzaj miłości

Rodzaj kina

ocenił(a) film na 8

Nieodświętne, z niższych sfer (choć, teoretycznie, ze średnich), antybajkowe, niepiękne. Bardzo dobrze zrealizowane, z dbałością o szczegóły, realizm obrazu. Pod tymi względami, mam wrażenie, niejednokrotnie prekursorskie. Prosto pokazujące rzeczywistość społeczną i obyczajową. Może chwilami uproszczone nadmiernie i nie zawsze najlepiej zagrane. Osiem.

Pasazer_8my

Wiesz, gdzie można znaleźć napisy do tego filmu? Choćby angielskie. Będę wdzięczny za informację, bo znaleźć nie mogę.

ocenił(a) film na 9
Pasazer_8my

Aktorsko rzeczywiście trochę nierówne, June Ritchie nie jest aktorką na poziomie Alana Batesa (żaden wstyd ;)), ale źle w żadnej scenie nie jest. Mnie jednak najbardziej zachwyciło kilka fantastycznych pomysłów formalnych, np. czołówka "wygrywana" w takt pstrykania zdjęć ślubnych. Uwielbiam takie czarujące, w jakiś sposób pełne magii kina pomysły ;) A ponadto po prostu świetnie się to ogląda, choć scenariusz na dzisiejsze społeczno-obyczajowe standardy niczym szczególnym nie jest. Nie przepadam za Schlesingerem, ale debiut wyszedł mu znakomicie. Z drugiej strony - Złoty Niedźwiedź to przesada, trza go było Bergmanowi po raz drugi dać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones