PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34749}

Rosyjska arka

Russkiy kovcheg
6,8 1 551
ocen
6,8 10 1 1551
6,9 7
ocen krytyków
Rosyjska arka
powrót do forum filmu Rosyjska arka

?Rosyjska arka? film wyjątkowy. Chociażby dlatego, iż powstał w jeden dzień, za czwartym razem i składa się z dwóch nieprzerwanych ujęć.
Na ekranie widzimy podróż obcokrajowca [Włocha albo Francuza], który jest oprowadzany przez Rosjanina, oczami którego patrzy widz. Zwiedzają oni Ermitaż gromadzący zdobycze kultury i sztuki Rosji z okresu od XIX do XX w. Zwiedzający do sztuki rosyjskiej podchodzi w sposób bardzo krytyczny odnajdując w wielu dziełach zapożyczenia oraz wpływy innych kultur. Film zawiera masę nawiązań oraz ukrytych myśli. Na planie wszystko jest monumentalne i dopracowane.
Jestem pod wielkim wrażeniem.

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

Dwóch?

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Tak, dwóch. Może było więcej, ale ja zauważyłem tylko dwa.

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

Ale w którym momęcie jest to cięcie? Ja tam widziałem jedno, spektakularne przedstawienie, zaplanowane co do jednego ruchu kamery.

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Banalnie prosta sztuczka, którą lubią stosować początkujący filmowcy-
amatorzy (wiem, co mówię:).

Kamera gubi ostrość i najeżdża na coś czarnego/ciemnego (już nie
pamiętam co to było). Cięcie. Następna scena zaczyna się od czegoś
bardzo podobnego czarnego i sprawia wrażenie nieprzerwanej kontynuacji.

Film widziałem kilka lat temu, więc nie powiem, co się działo w momencie
cięcia.

KYRTAPS

Takie cięcia stosował także Hitchcock w "Sznurze".

Dr_Grape

cięć jest kilka napewno i zdarzają się co 20-30 minut. Zazwyczaj są to najazdy na coś czarnego, lub gdy ktos lub coś przesuwa się blisko kamery, niemalże ją zasłaniając (kolumna, postać). Nie zmienia to faktu, że zrobic taki film to mistrzostwo świata. Poza tym treściowo także jesy wybitny

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

Dziwne - film jest reklamowany jako zrobiony w jednym ujęciu. "Ciemne momenty" co prawda się pojawiają - ale głównie przy przechodzeniu z pomieszczenia do pomieszczenia, w jakichś ciemnych korytarzach.

ocenił(a) film na 6
Njall

Film został nakręcony w jednym ujęciu, a "ciemne momenty" nie mają tu nic do rzeczy.

Pawian

To prawda. Ciemne momenty mogły mieć jakąś funkcję (zmiana ustawień kamery, oświetlenia, scenerii, układu postaci itp) ale na pewno nie służyły cięciom.
Reżyser musiał wstrzymać się z tym filmem do czasu, gdy stworzono profesjonalne cyfrowe kamery jakością zbliżone do analogowego 35mm, ponieważ analogową kamerą można nagrywać maks 15-20 minutowe ujęcia i trzeba zmieniać taśmę.

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

Moim zdaniem obcokrajowiec pochodzil z Niemiec. Mowil ze tylko Niemcy sa najlepszymi kompozytorami.
Film rzeczywscie genialny, w JEDNYM ujeciu (po dwoch wczesniejszych probach zakonczonych niepowodzeniem). Ironia obcokrajowca jest urzekajaca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones