PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96569}

Rozgrzeszenie

Absolution
6,6 482
oceny
6,6 10 1 482
Rozgrzeszenie
powrót do forum filmu Rozgrzeszenie

nie porwał mnie

ocenił(a) film na 5

Sam jestem zdziwiony tym stanem rzeczy. Myślałem że film będzie znacznie lepszy. Burton jednak kopiuje tu swoją role z "Egzorcysty 2" czyli gra księdza idealiste, dupka którego można by porównać do Natanka, co mnie troche zirytowało. Film sam w sobie jest ok, gdyby nie fakt że wlecze się straszliwie. Napięcia prawie w ogóle brak, wszystko jest pokazane w dość nieciekawy sposób, a rozwiązanie fabuły i ogólnie zakończenie , w moim odczuciu jest głupie jak but.
Wiem że wielu osobom film sie spodobał, mnie po prostu nudził.
NIe mówie że film jest zły, bo tak naprawde jest dobrym kryminałęm, ale mnie po prostu nie wciągnął.

mim1312

O mamy oszołoma. Proszę nie mieszać ideologii do filmu.

ocenił(a) film na 5
AdrianDabrowski

Gdzie ja mieszam ideologię w moim wywodzie? Bo wspominam o Natanku? To tylko porównanie mające zobrazować z jakim bohaterem mamy do czynienia. I tak istotniejsze moim zdaniem jest to, że wspominam o "Egzorcyście 2"

mim1312

Ksiądz Natanek to wspaniały kapłan.

ocenił(a) film na 8
mim1312

Po pierwsze, mylisz gatunki, porównując kiepski remake horroru z dobrym thrillerem. Po drugie, skupiasz się głównie na bohaterze i akcji, podczas gdy to, co czyni ten film wyjątkowym, leży gdzie indziej, a jest to przewrotna wymowa. Mnie osobiście film bardzo poruszył, skłaniając do zadania sobie pytania o moralną odpowiedzialność księdza w sytuacji, gdy ciąży na nim wiedza o morderstwie, i to wiedza uzyskana ze spowiedzi. Po trzecie - główny bohater (odwrotnie niż Ciebie) zainteresował mnie o tyle, że wcześniej w 99. procentach widzę w filmach wątpiących księży, a ta postać wyłamała się ze schematu. Ten ksiądz wygląda na naprawdę wierzącego, a to jak sądzę rzadkość w kinie zachodnim. W tym tkwi przewrotność, by nie powiedzieć: moralny relatywizm pokazanej sytuacji: Co ma bowiem zrobić ksiądz w sytuacji, gdy wiąże go tajemnica spowiedzi, lecz dotrzymanie jej staje się z czasem czymś złym - a dodatkowo widzi, że właśnie owa tajemnica sprawia, że zbrodniarz czuje się bezkarny? To wszystko, plus fakt, że nie sposób przewidzieć zakończenia, sprawia, że dałem filmowi mocną ósemkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones