PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30902}

Rozterki serca

Storia di una capinera
7,1 64
oceny
7,1 10 1 64
Rozterki serca
powrót do forum filmu Rozterki serca

Manieryczny...

ocenił(a) film na 8

Ja jednak uwielbiam taką manierę :) Jestem niemal pewna, że ten akurat film Zeffirelli'ego nie znajdzie zbyt wielu wielbicieli. Reżyser sięgnął bowiem po dość banalną historię w stylu tanich romansów dla pensjonariuszek. Tym większy jest jednak mój podziw dla kunsztu Zeffirelli'ego. Film ma niezwykły klimat dusznego, słonecznego popołudnia w południowych Włoszech i kipi wręcz od tłumionych namiętności. Reżyserowi udaje się również nadać głębię nieco stereotypowym postaciom - i tak Maria to nie tylko naiwna i niewinna nowicjuszka ale też pełna życia, pasji i namiętności młoda kobieta, a Nino pod maską ambicji i rozsądku skrywa pragnienia poznania świata szerzej niż przez pryzmat naukowych teorii (mamy tu zresztą całą paletę interesujących postaci :) Zeffirelli wzrusza, ale nie nazbyt nachalnie - zamiast nadawać tej historii posmak zakazanej miłości, raczej stara sie odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość... prawdziwa, a więc nie ta z książeczek w różowej okładce.

btw. Gdyby szatan faktycznie pragnął połakomić się na jakąś niewinna dziewczęcą duszę, powinien przybrać Johnathon'a Schaech'a. Sukces gwarantowany ;)

Gerda

Bardzo bym chciała obejrzeć ten film niestety nie mogę znaleźć do nich ani polskich ani angielskich napisów.

ocenił(a) film na 8
Ahashi

Niestety nie pomogę, bo film oglądałam w wersji video i to z wypożyczalni. Jednak sam obraz polecam, bo ma on unikalny klimat :)

ocenił(a) film na 8
Gerda

Oj, czytam i widzę, że zaszalałam z apostrofami, powinno być: "przybrać postać Johnathona Schaecha" i "Zeffirellego", no i oczywiście "pensjonarki" nie "pensjonariuszki" xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones