Film

Rycerz pierwszej damy

Guarding Tess
1994
1 godz. 35 min.
6,5 6 321
ocen
6,5 10 1 6321
1 074
chce zobaczyć
Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych zostaje porwana. Skłócony z nią ochroniarz rusza jej na ratunek. Więcej Mniej
Rycerz pierwszej damy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film opowiada o żonie amerykańskiego prezydenta - wdowie Tess (Shirley MacLaine) i pilnującym jej agencie służb specjalnych Doug Chesnicu (Nicolas Cage). Nie mogą oni dojść do porozumienia, ponieważ Pierwsza Dama uważa jego i jego ludzi za swoją służbę. Akcja rozwija się, gdy wdowa zostaje porwana. . .

boxoffice
$27 058 304 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Channel Films / TriStar Pictures
tytuł oryg.
Guarding Tess
inne tytuły
George Clooney był przesłuchiwany do roli, w której wypowiada tylko jedną kwestię. Nie znalazła się ona w ostatecznej wersji filmu.
Zdjęcia do filmu kręcono w Hagerstown, Baltimore, Timonium i Parkton w stanie Maryland oraz w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii) w USA.
Okres zdjęciowy trwał od 17 lutego do 15 kwietnia 1993 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ...

  olgut ocenił(a) film na 8

  Film może nie jest specjalnie śmieszny ani zbyt oryginalny ale to nie zmienia faktu, że ogląda się go z dużą przyjemnością. Shirley MacLaine i Nicholas Cage tworzą zgrany duet.

 • 5/10 

  Pauleta ocenił(a) film na 5

  film ok i nic więcej; ciekawy pomysł, dobrze przedstawiona relacja między żoną prezydenta, a jej ochroniarzem, też dzięki świetnemu duetowi MacLaine - Cage; momentami zabawny, pod koniec bardziej podchodzi pod thriller Moja ocena: 5/10

  2
  • Przyjemny film

   positano ocenił(a) film na 7

   Nicolas niezawodny aktor. Film lekki i przyjemny.

  • Podobne filmy

   Snaperus11 ocenił(a) film na 8

   Tak jak w tytule, szukam podobnych filmów czyli coś o niesfornej starszej pani i ochroniarzu? (everyone) który musi sobie z nią radzić. Ze swojej strony potecam: "Starsza pani musi zniknąć" "Stój bo mamuśka strzela"

  • Ambiwalencja

   użytkownik usunięty

   Rozumiejąc samotność kobiety odsuniętej przez wiek i status na boczny tor życia, trudno odegnać myśl o kosztownym absurdzie ukazanej sytuacji.