Film

Guarding Tess

1994 1 godz. 35 min.
6,5 6 107
ocen
6,5 10 6107
1 007
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9295","linkUrl":"/film/Rycerz+pierwszej+damy-1994-9295","alt":"Rycerz pierwszej damy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/92/95/9295/7649610.2.jpg"}
Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych zostaje porwana. Skłócony z nią ochroniarz rusza jej na ratunek. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Rycerz pierwszej damy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
nagrody
Film dostał 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film opowiada o żonie amerykańskiego prezydenta - wdowie Tess (Shirley MacLaine) i pilnującym jej agencie służb specjalnych Doug Chesnicu (Nicolas Cage). Nie mogą oni dojść do porozumienia, ponieważ Pierwsza Dama uważa jego i jego ludzi za swoją służbę. Akcja rozwija się, gdy wdowa zostaje porwana. . .

boxoffice
$27 058 304 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Channel Films / TriStar Pictures
data produkcji
1994
tytuł oryg.
Guarding Tess
inne tytuły
Rycerz pierwszej damy Polska
Strażnik pierwszej damy (inny tytuł) Polska
Więcej...
George Clooney był przesłuchiwany do roli, w której wypowiada tylko jedną kwestię. Nie znalazła się ona w ostatecznej wersji filmu.
Zdjęcia do filmu kręcono w Hagerstown, Baltimore, Timonium i Parkton w stanie Maryland oraz w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii) w USA.
Okres zdjęciowy trwał od 17 lutego do 15 kwietnia 1993 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ...

  olgut ocenił(a) film na 8

  Film może nie jest specjalnie śmieszny ani zbyt oryginalny ale to nie zmienia faktu, że ogląda się go z dużą przyjemnością. Shirley MacLaine i Nicholas Cage tworzą zgrany duet.

 • 5/10 

  Pauleta ocenił(a) film na 5

  film ok i nic więcej; ciekawy pomysł, dobrze przedstawiona relacja między żoną prezydenta, a jej ochroniarzem, też dzięki świetnemu duetowi MacLaine - Cage; momentami zabawny, pod koniec bardziej podchodzi pod thriller Moja ocena: 5/10

  2
  • Przyjemny film

   positano ocenił(a) film na 7

   Nicolas niezawodny aktor. Film lekki i przyjemny.

  • Podobne filmy

   Snaperus11 ocenił(a) film na 8

   Tak jak w tytule, szukam podobnych filmów czyli coś o niesfornej starszej pani i ochroniarzu? (everyone) który musi sobie z nią radzić. Ze swojej strony potecam: "Starsza pani musi zniknąć" "Stój bo mamuśka strzela"

  • Cage jako ochroniarz żony prezydenta USA niezły. Dialogi na wysokim poziomie, muzyka szybka, wesoła, sceny w operze intrygujące. Są momenty, gdzie można się pośmiać, ale pod koniec są momenty trzymające w napięciu, takie refleksyjne, zwłaszcza jak cage strzela, grozi bronią starszemu ... więcej