PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137552}

Dead Friend

Ryeong
6,6 469
ocen
6,6 10 1 469
Ryeong
powrót do forum filmu Ryeong

Jak dużo ludzi - tak dużo interpretacji, ale ja napiszę swoją :)
NIE CZYTAJ TEGO JEŻELI NIE OGLĄDAŁEŚ!!!!!

Ji-Won jedzie ze swoim adoratorem w góry w celu odgadnięcia i przyponienia sobie faktów z przeszłości. Widzimy jej wizje, gdy Ji-Won wrzuca Si-Jin do wody. Ta po chwili wypływa, natomiast przyjaciółki Ji-Won - dla zabawy - wrzucają ją do wody. Nie wiedzą jednak, że nie umie ona pływać (o tym dlaczego radzi sobie przez cały film z tym dokonale - wyjaśnie zaraz). Ji-Won topi się, na pomoc przychodzi Su-Jin. Jednak niefortunnie jej noga ugrzęza w kamieniu, w efekcie Su-Jin tonie. Ji-Won wychodzi z wody, mdlejąc, a jej przyjaciółki powtarzają: 'Nie pamiętaj niczego'. Wszystko wydaje się w porządku. Wizja Ji-Won znika, wraca ona do domu. Tam zaczepia ją matka i okazuje się, że...

Na początku filmu mowa jest o duchu. Może on wejść w dowolne ciało. I jak się okazuje - tak się dzieje. W ciele matki Ji-Won jest taka naprawdę sama Ji-Won, natomiast w ciele Ji-won jest Su-Jin. Su-Jin weszła w ciało Ji-Won, zaraz po swojej śmierci, gdy ugrzęzła w kamieniu, natomiast Ji-Won opanowała ciało swojej matki, gdy w rezultacie też utonęła w jeziorze, bowiem Su-Jin przejeła jej ciało, i teraz Ji-won była w ciele topielca (czyli Su-Jin) 'zakleszczonego' przez kamień. A zatem tak naprawdę przez cały film to Ji-won, w ciele Su-Jin, (ale jako duch!!) zabija swoje przyjaciółki za to, że nie pomogły jej się wydostać z jeziora, gdy tonęła. To również Ji-won, ale tym razem w ciele matki (też jako duch, ale o mniejszych zdolnościach, reasumując Jiwon jest raz w ciele Su-Jin, a raz w ciele swojej matki) chce odzyskać swoje ciało, w którym znajduje się teraz Su-Jin. Pod koniec Ji-won wychodzi więc z ciała swojej matki w celu przejęcia swojego ciała, które zabrała jej Su-Jin, jednak Su-Jin próbuje popełnic samobójstwo, czyli tak naprawę chce uśmiercić ciało Ji-won (bo w nim jest). Scena się kończy, jesteśmy teraz w szpitalu.

W dalszej części filmu widzimy, że Ji-Won wciąż obgryza paznokcie, a zatem w ciele Ji-Won dalej jest Su-Jin. Natomiast prawdziwa Ji-Won jest teraz w ciele matki Su-Jin, o czym świadczy ostatnia scena. Konkludując - Ji-Won dalej będzie walczyć o swoje ciało, tym razem w ciele matki Su-Jin.


Ufff, mam nadzieje, że zakumacie, starałem się pisać dokładnie:) Jak nie to możecie się zawsze spytać, postaram się odpowiedzieć;)

ocenił(a) film na 7
Darq

ja zrozumiałem, bo przed chwilą oglądałem :P, ale nie zwróciłem uwagi na obgryzanie paznokci na koniec

ocenił(a) film na 6
Darq

Ja też zrozumiałem,ale tak nie w 100%,teraz naświetliłeś mi wszystko. dobre wyjaśnienie .Pozdro
a tak po za tym,już oglądałem tyle azjatyckich ghost story że po the eye,dark water,bunishisaba,shutter , nie jest wstanie mnie nic przestraszyć i tak było z tym filmem ale za to fabuła ciekawa i rozkminiać trzeba a to lubię :)

ocenił(a) film na 6
brof

dokładnie^^

Darq

Otóż to, lepiej bym tego nie ujęła. Ten film zinterpretowałam dokładnie tak samo. :)

ocenił(a) film na 7
Darq

git opisane

ocenił(a) film na 7
Darq

kto uważał chyba wie o co chodzi:) ale fajny opis, mnie natomiast nurtuje co stało się z duszami matek^^ Film ok, zaskakujący koniec. Nie spodziewałam się, że zamieniły się duszami w jeziorze, chociaż trochę to dla mnie naciągane, praktycznie w scenie kiedy się topią nic szczególnego się nie dzieje, nie wiem.... trochę mi to nie pasuje

ocenił(a) film na 8
Darq

Nie nazwałbym tego interpretacja a po prostu fabułą, bo wszystko o czym piszesz dość jasno wynika z filmu i nie zostawia wiele miejsca na domyślanie się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones