PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796602}

Rytuał

The Ritual
5,7 45 457
ocen
5,7 10 1 45457
6,0 6
ocen krytyków
Rytuał
powrót do forum filmu Rytuał

fajny

ocenił(a) film na 7

momentami klimatem kojarzyl mi sie z genialnym The Witch - mroczny las, stare drewniane zabudowania, tajemnicze symbole, oczywiscie summa summarum to dwa rozne filmy traktujace o innych rzeczach ale elementy wspolne (wg mnie) sa - co wychodzi filmowi na plus

Bardzo fajny pomysl z wizjami ktore mial glowny bohater w lesie a ktore nawiazywaly do wydarzen z poczatku filmu, na pochwale zasluguje rowniez CGI - klimatycznie i ciekawie to wyszlo.

O ciekawy horror ostatnimi czasy ciezko, dlatego tym bardziej milo ze tego typu produkcje wychodza, solidne 7/10 ode mnie

miko1980

Jak dla mnie też całkiem niezły i interesujący. Bardzo dobre zdjęcia lasu, które dodawały elementu zaszczucia. Do momentu nocowania w pierwszej chacie (a potem przebudzenia) wręcz doskonały. Niestety - twórcy zbyt szybko i zbyt okazale pokazali głównego antagonistę. W końcu najbardziej boimy się nieznanego. Mnie ten łosio-podobny stwór bardziej śmieszył, jak straszył.

ocenił(a) film na 7
mistrzo

To prawda niepotrzebnie go w całej okazałości pokazali i to w dodatku tak szybko, ale wykonany był fajnie :)

ocenił(a) film na 7
miko1980

Mnie też miło zaskoczył, spodziewałem się szmiry, a dostałem kawałek solidnego horroru, który (przynajmniej do momentu jak wchodzi ten sparszywiały łoś) naprawdę trzyma w napięciu - głównie z powodu poczucia osaczenia i bezradności w tym lesie.

Oczywiście, były pewne niedociągnięcia, nielogiczności w zachowaniu bohaterów - chociażby to że uznali za dobrą monetę aby podążać ścieżką w środku lasu wzdłuż zapalonych pochodni - ale to detale.

Właśnie dlatego że o dobre horrory ostatnio ciężko, dostaje ode mnie notę w górę.

klaun.szyderca

Ale z drugiej strony, gdy ujrzeli drugą chatę, poszli dalej, tak samo jak ujrzeli nieznajome ślady butów, też zdecydowali się uciekać w drugą stronę. Więc było parę racjonalnych zachowań, co aż dziwi w horrorze;)

ocenił(a) film na 9
klaun.szyderca

Ten łoś to taki demon
https://vignette.wikia.nocookie.net/mitologia/images/8/8b/AC9EC789-32CD-F7D5-FA1 2-35CE7ACEAC64.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/310?cb=20161014121534&pat h-prefix=pl

ocenił(a) film na 6
miko1980

Co prawda to prawda, coraz ciężej o dobry i solidny horror. To nie czasy Lśnienia, czuję klimat który upodobałem sobie z Blair Witch Project, dzień spokojny, noce straszne. Dwa różne filmy, ale to tylko moje luźne spostrzeżenia. Chyba warto go polecić, ponieważ nie spodziewałem się po nim, aż tylu.

ocenił(a) film na 7
miko1980

Dla mnie też całkiem udany horrorek.
Początek w tym lesie był świetny.
Później jak już ich porwali tak sobie, ale sam Jutan/Leszy był wporządku.
Coś jak Bóg Lasu z Mononoke :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones