PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599742}

Rzeź

Carnage
7,1 121 403
oceny
7,1 10 1 121403
7,5 41
ocen krytyków
Rzeź
powrót do forum filmu Rzeź

Zamiast sztuki teatralnej, i to wcale nie jakiejś wielkiej tylko przeciętnej, dostaliśmy film! Film, który jako forma sztuki bardzo różni się od teatru. To co dopuszczalne w teatrze, nie jest dopuszczalne w filmie. To co możliwe w filmie, nie jest możliwe w teatrze. Polański jakby sobie z tego nie zdawał sprawy, nie jest to jedyny jego tego typu wybryk.
Do rzeczy. Konstrukcja - leży. Nie tego uczył Hitchcock. Uderzenia pewnie połowa widzów nie zauważyła. :-) Zakończenie (zakończenie filmu) - brak. Muzyka ('fachowcy' wymagają od recenzenta oceny muzyki) - nie zauważyłem, może to i dobrze. Scenariusz - to nie jest scenariusz na film tylko na sztukę. Aktorstwo - w zagranicznych filmach nie oceniam aktorstwa ze względu na 'tłumik' emocjonalny wynikający z różnic językowo-kulturowych, w normalnym teatrze można by je zapewne ocenić. Po za tym czwórka wybitnych aktorów i nic poza tym to zbyt wiele. Reżyseria - ok, ale to ciągłe wychodzenie i wracanie - strasznie sztuczne, w teatrze..... ileż można. Kamera, montaż i tego typu rzeczy - o czym my mówimy?! Ogólnie jest słabo i niepotrzebnie.
Powinienem napisać, że nie rozumiem wysokich ocen, ale rozumiem. Po prostu znawcy się nie znajo.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

A może tak jeszcze odnieść się do treści? To jest najważniejsze a nie montaż, dźwięk i muzyka.

Agatonik

To chyba jasne: treść nie ma znaczenia.

Ta treść w teatrze to przeciętna sztuka, ta treść w kinie, jak widzimy, to słabe, niepotrzebne kino.

O montażu, dźwięku i muzyce nie powiedziałem prawie niczego.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

W filmie, czy w sztuce treść nie ma znaczenia? To po co oglądasz w ogóle cokolwiek?

Agatonik

Widzę, że bardzo trudno Ci zrozumieć to co napisałem.
Jeśli interesuje Cię treść to możesz poczytać jakieś wypociny w innych komentarzach lub po prostu zobaczyć ten film (ale lepiej sztukę, jak natrafi się okazja), choć nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones