PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599742}

Rzeź

Carnage
7,1 121 332
oceny
7,1 10 1 121332
7,5 39
ocen krytyków
Rzeź
powrót do forum filmu Rzeź

Wnętrze

ocenił(a) film na 9

Mieszkanie, tak mocno nowojorskie, w którym powstały zdjęcia, wciąga mnie niesamowicie, intryguje, a jednocześnie jakoś uspokaja. Swoją drogą zastanawiam się czy samo mieszkanie, jak i widok za oknem, udają tylko Nowy Jork, a w rzeczywistości jest to Paryż (Polański nie pokazuje się w USA od lat), a jedyna scena faktycznie nakręcona w tym mieście to ta ostatnia, z wolnobiegającym chomiczkiem.
Co do samego mieszkania - jest ono dla mnie równie ciekawe, jak gra aktorów. Mnóstwo małych lampek, rozświetlających każdy zakamarek (przyznam, że zawsze zastanawia mnie w podobnych filmach, że lampy świecą się także w pomieszczeniach, w których nie przebywają postacie, a do tego w dzień - coz, widocznie tylko ja gaszę za sobą światła, nie mogę w przeciwieństwie do dobrze sytuowanych postaci pozwolić sobie na astronomiczne rachunki za prąd). Mnóstwo książek, albumów, fotografii, rzeźb i bliżej nieokreślonej sztuki wszelkiej maści. Nowoczesna, lecz przyjemnie domowa kuchnia. Nawet łazienka, choć zwyczajna, miała coś, co mnie wciągało (widocznie lubię wszelkie bibeloty).
Film oglądałam kilka razy, za każdym odkrywając w nim coś nowego.

ocenił(a) film na 9
aklinora

Nie wspomniałaś o zestawie grającym Yamaha 2000 pierwszej generacji i trzech sic! monitorach Yamahy, czwarty o ile był nie został pokazany.Tak widoki za oknem jest ruch(samochody,gołębie,para metro) są autentycznymi widokami z mieszkania na Brooklynie. jak dobrze poszukasz to znajdziesz gdzie dokładnie znajduje się ta kamienica.Zwróć uwagę na taki szczegół jak gniazdko elektryczne(podłączanie suszarki.W Paryżu niema też charakterystycznych dla starej zabudowy zbiorników na wodę.A rachunki za prąd?Rozmowa nie trwa kilka godzin, to grosze w porównaniu do czynszu za takie mieszkanie.Film a właściwie sztuka teatralna,tylko nie w teatrze jest świetny ale nie dla ludzi pokroju "Uniwersum Marvela" nie strzelają niema wybuchów tylko pies przez chwilę szczeka w tle.Chodzą siedzą i gadają!Nuda panie dzieju i ani jednego kosmity.I za to uwielbiam takie filmy

aklinora

Zdjęcia do filmu były kręcone w Paryżu, Bry-sur-Marne (Francja) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). WSZYSTKO JEST NA FILMWEBIE

ocenił(a) film na 8
aklinora

Resfilm ma rację - to typowe amerykańskie mieszkanie w starej kamienicy. On zwrócił uwagę na gniazdka elektryczne (słusznie!), a ja dodałbym przesuwane do góry okna z charakterystycznym zameczkiem (amerykański klasyk!) oraz kształt kaloryfera, bo wątpię aby takie rzeczy przeniesiono do Paryża. Pamiętaj też, że prąd w Ameryce jeszcze do niedawna był tani, więc ludzie nie wyłączali światła i np telewizora przez całą dobę - to nic nadzwyczajnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones