PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9308}

Rzymskie wakacje

Roman Holiday
7,9 62 651
ocen
7,9 10 1 62651
7,7 24
oceny krytyków
Rzymskie wakacje
powrót do forum filmu Rzymskie wakacje

Film dość dobry, ale dla mnie na 1 raz.
Jest to oczywiście tylko moja ocena i jak widzę jestem w mniejszości, ale szanuje inne poglądy.

Nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, tak samo jak "Pretty Woman".
Owszem Audrey Hepburn zagrała dobrze i jest taka słodka, ale nie ma tutaj nic z komedi poza fragmentem jak sie poznali, bo była otumaniona.
Poza tym film do tego momentu (ok 40min) nudny ani nie było szczęśliwego zakończenia (ja takie preferuje) albo chociaż w drugą stronę (dramatu).
Ale podobało mi się, że nie jak to ma miejsce od dawna w filmach- dominuje tylko seks i nagość. Tu pokochali się w swoich duszach, można by rzec.

Uwielbiam komedie romantyczne oraz romanse ale dużo lepsze są dla mnie To właśnie miłość(2003) , Coś się dzieje(1998) czy Narzeczony mimo woli(2009).
Powyższe oglądałem po kilka razy a "Rzymskie wakacje" wystarczy mi raz.
Może nie trafiają do mnie klasyki ale np. "Dwunastu gniewnych ludzi" z 1957 (czarno biały) rozgrywał się prawie wyłącznie w 1 pomieszczeniu to oglądało mi się go dużo lepiej oraz można do niego wracać wielokrotnie.
Tak jak do Flip i Flap oraz nowsze "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" , "Obcy - 8. pasażer "Nostromo" czy "Sami swoi"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones