PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1198}
7,5 8 249
ocen
7,5 10 1 8249
7,6 17
ocen krytyków
Sól ziemi czarnej
powrót do forum filmu Sól ziemi czarnej

9/10

użytkownik usunięty

Zdecydowanie najlepszy film Kutza. Cudowna muzyka Kilara, warta wszelkich nagród. Wspaniałe kreacje Englerta, Łukaszewicz[a][ów], Dymnego i Cnoty.Żal mi było tylko Olbrychskiego,który został zastrzelony :

ocenił(a) film na 7

Kutz z pewnością zyskał tym filmem dożywotnią wdzięczność śląskiej społeczności (nie ma to jak opowiadanie o swych "własnych śmieciach").

Ale to także dobre, autentyczne kino z urzekającym folklorystycznym zacięciem (świetna muzyka !!).

Plus kilka naprawdę pięknych scen - przyganianie kury, śmierć porucznika, "chowanie" się w szafie. Urzekające. Z pewnością lepsze od "Śmierci jak kromka chleba"...

Moja ocena - 7/10

ocenił(a) film na 9
Grifter

Zgadzam się - najlepszy film Kutza i jeden z najlepszych polskich filmów. Uwielbiam ten obraz widziałem go chyba z 5 razy i dalej podoba mi się w równym stopniu.
A co do scen to wielkie wrażenie robi na mnie jedna z ostatnich kiedy to powstańcy biegna ulicą w rytm muzyki Kilara i stopniowa pojawiają się na ich koszulach czerwone od krwi plamy. Wg mnie wilkie kino. 9/10.

po co spoileruiesz idioto

lukasz_maiorek

Wyjąłeś mi to z ust...

użytkownik usunięty
lukasz_maiorek

Zastanawia mnie kto normalny przegląda forum przed obejrzeniem filmu. Przecież to oczywiste, że może natknąć się na jakiś spoiler.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones