PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1198}
7,5 8 309
ocen
7,5 10 1 8309
7,6 18
ocen krytyków
Sól ziemi czarnej
powrót do forum filmu Sól ziemi czarnej

Film świetny. Zresztą "Perła w koronie" również, "Paciorków..." jeszcze nie widziałam. Osobiście uwielbiam rozmowę Gabryjela z Erwinem: "-Erwin, czemu nam Polska nie pomogła?- Sam sie nad tym zastanawiam...Pewnie miała inne frasunki na głowie." Kutz ukazał Ślązaków jako odważnych ludzi walczących o Polskę ( która nawiasem miała ich w d...) o czym świadczy chociażby udzielone wsparcie w liczbie 1 żołnierza i dwóch pomagierów, no i armaty!
Zresztą wiele scen ukazuje sposób polemizowania Kutza ze szkołą polską. Np.wspomniana odsiecz, pojawia sie w chwale, piękny młodzieniec, Erwin wzdycha z ulgą, a tu nagle bach, i po minucie bohater pada. Również spektakularne sceny batalistyczne... czyt. banda zmęczonych, umorusanych chłopów przepycha się z oddziałem niemieckim, po chwili robią sobie przerwe na zupę..

Genialna scena z wołaniem kury: Ślazacy każdy w swoim stylu, a Niemcy, wspólne, równe cip, cip, cip.
Urzekło mnie też rutyalne lanie w tyłek, każdemu 'na zaś' ;D

ocenił(a) film na 8
SuuuperSuuuperPig

W tym tragicznym i chwalebnym czasie Polska walczyła na wschodzie o istnienie i o to żebyśmy mogli dziś pisać na filmwebie po polsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones