2 godz. 13 min.
6,7 72 857
ocen
6,7 10 72857
21 684
chce zobaczyć
3,3 7
ocen krytyków
{"rate":3.2857144,"count":7}
{"type":"film","id":562954,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/S%C4%99p-2012-562954/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sęp
 • Bronson87 ocenił(a) ten film na: 10

  Oczywiście wiele osób psioczy na to czy na tamto ale szczerze to ja dawno nie widziałem tak dobrze napisanego i wyreżyserowanego filmu. Kreacje aktorskie też na poziomie, zresztą dobór aktorów perfekcyjny. Film śmiało można uznać za wzór jeśli idzie o scenariusz, są nietuzinkowe zwroty akcji, intryga, która zmusza widza do śledzenia, nie ma tu mowy : "aha to już wszystko wiadomo". Reżyser zręcznie buduje tą dość skomplikowaną historię co rusz podsuwając kolejny element do układanki. Ogląda się świetnie a o to przede wszystkim też chodziło, bo to kino rozrywkowe ale nie pozbawione dość trudnych pytań natury etycznej. Film wyjątkowy jeśli idzie o zakończenie, dużo widziałem ale takiego zakończenia to się nie spodziewałem. Świetnie że Eugeniusz Korin poszedł "pod prąd". Muzyka świetnie buduje klimat, zdjęcia też są wykonane znakomicie. Widzę że zawistnicy punktują że to taki tam film polski o hollywoodzkich ambicjach, no i? Cieszy właśnie że jest wykonany tak że nie ma wstydu i można pochwalić się nim na świecie. Polakom to właśnie trudno dogodzić albo typowy polski film albo film polski o hollywoodzkich ambicjach, nie dogodzisz. Film polecam, wciąga i warto!

 • Bronson87 No widzisz, mnie kompletnie nie wciągnęło. Od razu wiedziałam, co będzie dalej. Połowa wątków jest po prostu kliszą. Vide - scena w siłowni. Od razu wiedziałam, że McCormack (WTF? czemu Polka musi nazywać się po amerykańsku, zeby było bardziej "trendy"?) wejdzie do sali w momencie przemowy na swój temat. A potem że będą się kochać, o czym zresztą plakat mnie przekonał. Wybitności tu nie widzę. Raczej strasznie dużo powtarzalności, klisz z Hollywood. Mnie to zwczyajnie znudziło do tego stopnia, że po prostu zmieniłam kanał. Dlatego nie wystawiłam oceny.

 • KrecikJ23 ocenił(a) ten film na: 8

  Szarobure Dlatego nie wiesz, dlaczego Polka ma niepolskie nazwisko.

 • Bronson87 Nie mogę się zgodzić z tym, jakoby film był wybitny. Moim zdaniem co najwyżej poprawny... Owszem, podobały mi się niektóre ujęcia, muzyka, ale jako całość - nic szczególnego. Co do scenariusza - wydaje mi się mocno naciągany. Końcowa scena również. Takie rzeczy w Polsce?

 • mak65 ocenił(a) ten film na: 2

  Bronson87 "(...) dawno nie widziałem tak dobrze napisanego i wyreżyserowanego filmu."
  Wniosek: widocznie bardzo mało widziałeś.

 • Bronson87 Polskie kino sensacyjne, czyli wszyscy są debilami, a bandzior jest mądry i wszystkich zrobi w konia. Żenujące. Wyłączyłem po pierwszych minutach.

 • kkutz ocenił(a) ten film na: 10

  fikimikitralalala " Wyłączyłem po pierwszych minutach." - ale 1-nkę to dałeś. Zobacz komentarz wyżej od "Szarobure": "..po prostu zmieniłam kanał. Dlatego nie wystawiłam oceny" ! Ja też zdarza się nierzadko, że nie oglądam filmów do końca - przeważnie rezygnuję, ale wtedy nie wystawiam żadnej oceny. Naprawdę żenujące.

 • kkutz Spójrz na średnią wszystkich moich ocen: 8,4. Świadczy o tym, że niską ocenę wystawiam bardzo rzadko. Już nie pamiętam tych pięciu minut, ale musiały być według mnie bardzo złe. Podkreślam - według mnie - bo ocenę na FilmWebie może wystawić każdy. Żenujące byłoby, gdybym wystawił ocenę jako profesjonalny dziennikarz, nie przyznając się, że oglądałem tylko pięć minut.

 • kkutz ocenił(a) ten film na: 10

  fikimikitralalala Dobrze - rozumiem - nie podobało Ci się pierwszych 5-10 min. Masz prawo ocenić pierwsze 10 min i wystawić ocenę - Twoja ocena. Tylko czy to jest w porządku? Jeżeli nie dooglądam filmu do końca - nie wystawiam oceny. Stosuję zasadę (przy fabularnych) "30 minut". Tyle daję filmowi na ew. "rozruch". Jeżeli film mi się nie podoba/nudzi - przestaję oglądać i nie wystawiam żadnej oceny. (Ostatnio dosyć konsekwentnie zaznaczam, że nie chcę takiego filmu oglądać.)
  Oceny są "za film", nie za "część filmu", fragment, oglądanie w tr. przyspieszonym itp. Albo przy okazji go obejrzyj, albo usuń ocenę lub daj "bez oceny" - wg mnie tak byłoby fair. Co Ty na to?
  Zbyt wiele ocen filmów ale i aktorów wystawianych jest wg "sympatii" lub jej braku. Pozdrawiam - JK
  Dlaczego w ogóle o tym piszę? Bo to jest pewien problem, a poza tym ten film ma u mnie 10 + *. Mimo drobnych braków go cenię, oglądałem kilka razy, w kinie, w Tv, w kompie, z DVD. Staram się analizować dlaczego tylu ludziom nie pasuje i nie wiem.
  Jeżeli nawet, to dlaczego aż do 1? Nie wiem - nie rozumiem. Wg nie to żaden thriller, tylko film kryminalny, policyjny, akcja + .. dramat - względy moralno - etyczne, czy należy, czy się powinno, czy nie. ten ostatni element jest novum, bo podstawowa fabuła już w kinematografii była parę razy, w różnych wariantach - chociażby Dexter, czy filmy o "sprawiedliwych policjantach".

 • kkutz Usunąłem ocenę (na razie widoczna jest 1, ale to może wynikać z konstrukcji FilmWeb i powinna się odświeżyć za jakiś czas). Możesz mieć rację. Postaram się jeszcze raz obejrzeć z wykazaniem większej cierpliwości.

 • kkutz ocenił(a) ten film na: 10

  fikimikitralalala Nic z tego nie mam, że mi się ten film podoba. Sporo osób, które lubią dobre filmy ocenia go bardzo nisko. Nie rozumiem - gdyby go nawet uznać za sens klasy B czy C to i tak to nie jest 1 pkt. 1. obsada = odlot, nie kojarzę innego filmu fabularnego z taką gwiazdorską obsadą (może superprodukcje Hoffmana), scenariusz - akcja, jak ktoś słusznie napisał chyba pierwszy polski film, w którym policjant ("Sęp") jest człowiekiem sukcesu, a nie jakimś rodzajem porypanego świra/alkoholika itp., elementy dramatu - dylematy moralno-etyczne, film, który może spokojnie dorównywać tego rodzaju dobrym produkcjom USA (to wg mnie komplement). Jasne, że jakieś "dziury" się znajdą - szczególnie jeżeli komuś zależy aby je znaleźć.. Może kwestia aktorów? Ale jeżeli ktoś nie lubi jakiegoś aktora/aktorów to nie ogląda z nim filmów ergo nie ocenia! Nie rozumiem 1-nek i nie znoszę fal hejtu, albo oceniania wg innych, a nie wg własnego mniemania. To co robisz jest b. cenne i rzadko spotykane - przeważnie reakcja to albo bluzg, albo dyskutowanie, albo w najlepszym razie jej brak. Nie wiem - "honor" czy ambicja nie pozwalają zmienić zdania. Przywracasz wiarę w ludzi - pozdrowienia!

 • huo_sanchez ocenił(a) ten film na: 4

  Bronson87 Dla mnie ta produkcja jest poniżej średniej. A rozwiązanie zagadki od początku było dla mnie przewidywalne, bo niby po co? jaki związek z całą intrygą miałaby rzekomo znikąd pokazywana klinika transplantacji ?? A do tego irytujący Małaszyński i Olbrychski... A zakończenie faktycznie pojechało torami pod prąd, aż do tego stopnia, że aż się wykoleiło...

 • SiwaBudda ocenił(a) ten film na: 6

  Bronson87 No ale jak kurde mogl sie zabic. Ostatni epilog jest zwyczajnie glupi...