PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99120}

Słoń

Elephant
6,9 36 727
ocen
6,9 10 1 36727
8,0 21
ocen krytyków
Słoń
powrót do forum filmu Słoń

Nie do końca wiem, co sądzić o tym filmie, obejrzałem z lekką irytacją, nie wciągnął mnie zupełnie. Forma normalnie jak w kinie rosyjskim, dłużyzny, które niczemu nie służą, zero budowania postaci(przecież gdyby zbudować historię obrazująca motywy, powody tego działania chłopaków to miałoby jakiś sens... ot historyjka o dwóch chłopakach, którzy postanowili wystrzelać ludzi w szkole. Do tego kompletnie chaotyczne wątki (jaki znaczenie miała ta brzydka dziewczyna, albo chłopka fotografujący ludzi?
Można oczywiście doszukiwać się ukrytych znaczeń, sam uwielbiam takie kino, tylko tak się zastanawiam czy w przypadku tego filmu warto?

ocenił(a) film na 9
marcinn_ek

Film nawiązuje do strzelaniny w jednej z amerykańskich szkół (masakra w Columbine High School). "Dłużyzny" prozaicznych wydarzeń to w gruncie rzeczy budowanie klimatu. Nie trzeba doszukiwać się znaczenia postaci. Nie to jest istotą filmu. "Słoń" mówi, najpierw szeptem, potem krzycząc, o problemie nastoletniej Ameryki. Szanuję oczywiście Twoje zdanie, nie każdemu musi się ten film podobać. Zachęcam jednak to obejrzenia go jeszcze raz. Pod nieco innym kątem.

ocenił(a) film na 4
nimb

Również polecam obejrzeć jeszcze raz...Van Sant robi bardzo specyficzne kino. Sam nie od razu sie do niego przekonałem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones