PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37857}

Słodki film

Sweet Movie
6,3 1 154
oceny
6,3 10 1 1154
7,5 4
oceny krytyków
Słodki film
powrót do forum filmu Słodki film

Dzieło kontrowersyjne, metaforyczne, antykomunistyczne w wymowie i krytykujące
konsumpcjonizm świata zachodniego. Co prawda wiele scen mnie obrzydziło (sceny oddawania
moczu, defekacji, wymiotowania) ale poza tym film mnie zachwycił, przesłaniem i stroną wizualną.
Obraz Dušana Makavejeva swego czasu był zakazany w wielu krajach, w tym w Polsce na długie
lata. Polska aktorka Anna Prucnal po występie w tym filmie miała zakaz wjazdu do Ojczyzny przez
16 lat.
Najlepsza scena jest pod sam koniec: naga Carole Laure, występując w reklamie, kąpie się w
płynnej czekoladzie...mmhm...aż mam ochotę na coś słodkiego :)

ocenił(a) film na 7
vince25xx

Wolę Jodorowskiego jeśli chodzi o awangardę, ale film Makavejeva też jest jednym z ciekawszych w tym temacie. No i wyszedł 1 rok po Świętej górze w której też mamy krytykę świata zachodniego i negatywnych zjawisk z nim związanych więc czasami miałem wrażenie "powtórki z rozrywki", ale i tak ogólnie pozytywne wrażenie - no po prostu słodko... :)

ocenił(a) film na 8
vince25xx

Mam mętlik w głowie, z powodu tego filmu. Z jednej strony nie porwał mnie tak jak dzieła Jodorowskiego (skoro już pojawia się ten przykład), z drugiej, nie mam mu nic do zarzucenia. To kompletna wizja reżyserska, w której autor przekazał dokładnie to co chciał powiedzieć. Nie zrobił tego w sposób przystępny dla wszystkich, lecz bardzo czytelnie, malowniczo i zawierając sceny, których pewnie nigdy nie zapomnimy.
Najbardziej obrzydził mnie udział dzieci. Co do reszty: bywa ohydnie, ale nie jest to celem samym w sobie. Dlatego też pierwsze 40 minut nie obfituje w zbyt mocne sceny. A gdy te już się pojawiają nie są też jakąś przesadną ekstremą.
Na pewno warto, ale swej oceny wciąż nie jestem pewien.

Lucky_luke

Jaka ekstrema? Czy nie zdarza Wam sie rzygnąć po imprezie czy odlać nad rzeką? Mnie tam jakoś wielce nie brzydziło, nie przesadzajmy, to normalne fizjologiczne sprawy. Film jednym słowem zajebisty, ciężko go do czegokolwiek przyrównać. Polecam jak najbardziej, ale kinomanom bardziej otwartym. 8/10

vince25xx

Zjadłbyś taką czekoladową muszelkę hmmmmmm? ;)

ocenił(a) film na 10
klotz

polizał :P

vince25xx

Ja bym polizal i zjadl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones