Służby specjalne

2014 1 godz. 55 min.
7,1 103 211
ocen
7,1 10 103211
20 727
chce zobaczyć
4,8 10
ocen krytyków
{"rate":4.8,"count":10}
{"type":"film","id":699881,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/S%C5%82u%C5%BCby+specjalne-2014-699881/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Służby specjalne
  • thief9 ocenił(a) ten film na: 5

W ostatnich latach zauważyłem w polskich filmach i serialach do tworzenia podkładu muzycznego o tonach tak wysokich, że ma się wrażenie, iż przechodzą w infradźwięki. Cała praca dźwiękowców także w tym filmie jest do bani gdyż muzyka nagle wzrasta do takiej głośności, że trzeba przyciszać film a gdy wchodzą dialogi są bardzo niezrozumiałe i ciche. Oglądanie filmu staję się męczące i do przyjemności niestety nie należy. Co ma na celu umieszczanie w filmie dźwięków tak mało przyjemnych niczym pisk hamulców zatrzymującej się lokomotywy?

• dzenero ocenił(a) ten film na: 6

thief9 To tak samo jak jest film USA z lektorem-też go słabo słychać w porównaniu do dźwięków akcji hehe a do dubbingu znowu biorą ludzi z bajkowym głosem - w bajkach się to sprawdza-ok, ale w poważnych filmach dubbing psuje cały klimat. Zresztą wydaje mi się, że Polanie są głusi i nie mają gustu co do dźwięków, no bo kto normalny słucha disco polo( no chyba, że Braci Figo Fagot hehe xD ). Pozdrawiam

• aiden85 ocenił(a) ten film na: 6

dzenero Fakt,faktem! Polskie produkcje ogląda się bardzo ciężko! Czasami trzeba cofać żeby zrozumieć co ktoś powiedziała, i tak nie raz to nie pomaga....

• przemyslaw.rozycki ocenił(a) ten film na: 8

thief9 Tu muszę się niestety zgodzić. Dźwięk w tej produkcji to tragedia i niewątpliwie ciemna plama na tym skądinąd całkiem niezłym dziele.

• pi3tia ocenił(a) ten film na: 6

przemyslaw.rozycki Dlatego od jakiegoś czasu zaczęliśmy z Żoną oglądać filmy polskie...z polskimi napisami :)

• karino71 ocenił(a) ten film na: 6

pi3tia Też tak robię-szukam wersji z napisami -większość polskich produkcji jest w połowie nie zrozumiała.

• Mimi_15 ocenił(a) ten film na: 1

pi3tia Dobry pomysł.

• Hustla ocenił(a) ten film na: 7

thief9 Bez przesady, całkiem pasował do filmu. Momentami trochę podobny do soundtracku z Battlefield 3.

• SztywnyPatyk ocenił(a) ten film na: 6

thief9 Coś ty, zajebista muzyka! Takie, ku**a, ryczenie mamuta.

• pabomir ocenił(a) ten film na: 7

SztywnyPatyk Zauważyłem jedną rzecz, przy ogólnej miernocie dźwiękowej ,jedynie kwestie Kuleszy były doskonale zrozumiałe, a jednak doskonały warsztat i dykcja .

• thief9 "o tonach tak wysokich, że ma się wrażenie, iż przechodzą w infradźwięki"

Kolego, infradźwięki, to akurat dźwięki bardzo niskie a nie wysokie...

• neo_1995 ocenił(a) ten film na: 9

dsk_2 Co więcej, mam wrażenie że chodziło o głośność, a nie o wysokość (częstotliwość) tonów... Udźwiękowienie to problem Polskiego kina, ale nie powiedziałbym, że jet tutaj tak tragicznie. Dialogi są bardzo dynamiczne, i stąd może częściowo wynikać problem z ich zrozumieniem. Sama muzyka nie jest przesadzona, dosć dobrze wpasowuje się w klimat filmu, jednak faktycznie - mogłaby bardziej wtapiać się w tło swoją głośnością.

• thief9 chyba ultradźwięki ;p

• untochxble ocenił(a) ten film na: 4

thief9 po zaledwie 7 minutach, musialem wylaczyc zeby wejsc na filmweb i sprawdzic czy cos ze mna nie tak czy jednak z dzwiekiem i glosem aktorow, ktorych nie da sie za cholere zrozumiec i mamrocza cos pod nosem.

• typisb ocenił(a) ten film na: 3

thief9 dodatkowo aktorzy jeszcze tak mamroczą, to dopełnia beznadziejność fonii tego filmu, daje 3, ze względu na dźwięk

• typisb Ja po pierwszych dziesięciu minutach byłem totalnie zniechęcony, ale s czasem można się wciągnąć. Przypominam, że w filmie oprócz dźwięku ocenia się akcję i jej dynamikę, wątki i aktorstwo. Oceniamy cały film, nie jego część czy jeden z wielu elementów. Nigdy nie oceniam filmu jeśli nie obejrzę go całego ;)

• thief9 Na YT napisałem komentarz że ten film powinien być z napisami.

Problem chyba jest w tym, że tu kręci się filmy w prawdziwych pomieszczeniach, które nie mają adaptacji akustycznej. Dlatego słyszymy pogłos i dudnienie w niskich rejestrach które skutecznie zmniejsza czytelność wypowiedzi. Aż się zastanawiam czy wycięcie dołu filtrem górnoprzepustowym to takie skomplikowane zadanie? Sam mogę im to zrobić.

A te momenty w których musiałeś ściszać film to raczej nie są ultra wysokie częstotliwości bo te są prawie niesłyszalne (zakres częstotliwości odbieranej przez ludzkie ucho jest dość umowny i nie rozkłada się liniowo), oni po prostu wykorzystali rezonans

• thief9 strasznego ? to za mało powiedziane , ten film to gówno a ten cały patryk to zasrany amator
    masakra

• sbb19 Film to niezła dawka psychologii, sensacji, kryminału. Po pierwszych 10 minutach miałem ochotę wyłączyć, ale naprawdę cieszę się, że dotrwałem do końca. Całkiem dobre kino, zajebista kreacja Olgi Bołądź. I nie, ten film absolutnie nie jest gownem, historia jest naprawdę bardzo zręcznie ułożona i dotyka wielu tajemniczych i niewygodnych spraw, skłania do przemyśleń. Nie da się czytać komentarzy takich jak Twój - obrazasz i jeszcze niczym nie podpierasz swojego zdania.

• thief9 Polska kinematografia jest słynna z tragicznej jakości dźwięku.
    Niezrozumiałe tylko to czemu z tym nic nie robią. Akustyką zajmowałem się tylko sporadycznie, ale nie miałbym żadnych problemów z prawidłowym udźwiękowieniem filmu. Dlatego nie rozumiem czemu "fachowcy" mają taki wielki problem.

• raj001 ocenił(a) ten film na: 5

thief9 Wysokie tony mogą przechodzić w ultradźwięki, a nie infradźwięki :)
    Ultradźwięki to dźwięki o częstotliwości wyższej od słyszalnej, a infradźwięki - niższej.

• Jan_Li ocenił(a) ten film na: 5

thief9 nie chce mi się męczyć i czytać napisy.. poczekam aż wypuszczą wersję z dublingiem, albo przynajmniej z lektorem... Na teraz z uwagi na dźwięk (dialogi) oceniam na 5.