PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835639}
5,4 6 995
ocen
5,4 10 1 6995
3,0 9
ocen krytyków
Sługi wojny
powrót do forum filmu Sługi wojny

W Sługach bożych Gawrysia najbardziej zapadają w pamięć portrety psychologiczne głównych bohaterów i bohaterek, a już w szczególności postać grana przez Bartka Topę. Reżyser również w bardzo estetyczny sposób bawi się z materią miasta Wrocław. Sama w sobie intryga jednak finalnie okazała się dość błaha jak na tę całą otoczkę, którą udało się twórcom wokół niej wywołać. Co i tak niewątpliwie świadczy o pewnych zdolnościach. Człowiek siedzi skupiony ponad bitą godzinę, tylko na końcu jest małe rozczarowanko. Wszyscy wiemy jak w Polsce mają się filmy kryminalne i niestety nie sposób oglądać ich przez pryzmat amerykańskiego kina wysoko budżetowego czy też skandynawskich produkcji. Widzieliśmy już tego bardzo dużo (może za dużo?). Liczę że w tej części Gawryś nie będzie starał się doganiać tych filmów, tylko dokładniej dopracuje scenariusz i tempo akcji, które w pierwszej części było nie do końca spójne. Bioterroryzm - temat o bardzo dużym potencjale, który liczę że zostanie wykorzystany. Mam nadzieję, że twórcy zrobili bardzo obszerny research i ukażą chociaż w pigułce na przykład obecny stan badań czy problemy jakie niesie ze sobą ta forma aktywności. W idealnym świecie otrzymamy film, który trzyma w skupieniu, budzi emocje ale też uczy a nie jest tylko zlepem brudnych i brutalnych scenek z przekleństwami. Tym to już na pewno jesteśmy zmęczeni bo w końcu na ile sposobów można powiedzieć słowo na K?
PS. W tym filmie zarówno jak i we wcześniejszym jedną z głównych bohaterek jest kobieta policjantka. Zastanawia mnie, czy Gawryś odrobił lekcje z feminizmu i czy postać grana przez Marię Kanię będzie ukazana tylko jako atrakcyjny dodatek Stramowskiego czy może jako w pełni niezależna, niepodległa i wyemancypowana na co bardzo liczę.

Mariusz_Lejczyk

Najbardziej ciekawi mnie właśnie wątek bioterroryzmu, jak twórcy ukażą tutaj ten problem i czy, tak jak mówisz, został przeprowadzony porządny research w tej kwestii.

ocenił(a) film na 8
jagodowamilosc

Bioterroryzm to teraz bardzo popularny kierunek. Mega spoko, że poruszają teraz te kwestie w filmach. Do tego ciekawa batalia aktorów.

ocenił(a) film na 9
olekkania333

Fajnie, że tym razem film kręcony jest we Wrocławiu. Nie pamiętam polskiego filmu kręconego w tym mieście. Zapowiada się ciekawe kino. w którym Stramowski ma szansę pokazać się z zupełnie innej strony niż dotychczas. Interesujące dlaczego właśnie po obejrzeniu tego zwiastuna przypomniał mi się film "Sęp".

karolina2202_2

Sługi Boże był kręcony we Wrocławiu ;) polecam obejrzeć zatem, zanim się pójdzie na Sługi Wojny bo wiadomo wtedy czego można się spodziewać mniej więcej i z czym Gawrysia "się je" :)

ocenił(a) film na 9
Mariusz_Lejczyk

Obowiązkowo obejrzę Sługi Boże jeszcze przed Sługami Wojny! Dzięki :)

karolina2202_2

No jak to a epokowe dzieło "Plagi Breslau"?

ocenił(a) film na 7
Mariusz_Lejczyk

jeżeli chodzi o tę feministyczną perspektywę to myślę że Maria Kania nie poszłaby na to żeby ktoś nią pomiatał a tym bardziej w roli policjantki

Aries_Thun

ona sprawia wrażenie silnej babeczki, zgodzę się

Bartosz_Bednarek

No przy niej Stramowski nawet jak szczeniaczek wypada

Arek_Sontak

On tak wypada najczęściej,ale ale to MOJE ZDANIE

Bartosz_Bednarek

True. Ale tak samo Karolina Czarnecka. Jak dla mnie doskonała aktorka, z niesamowitym potencjałem

Mariusz_Lejczyk

Nareszcie ktoś pokazał Wrocław taki, jaki jest. Szacun za to

Mariusz_Lejczyk

Faktycznie jest obok głównego bohatera policjantka, która moim zdaniem fajnie wypadła. W świecie zawodowym próbuje walczyć o swoją pozycję i chce pokazać, że nie jest dodatkiem do partnera.

Mariusz_Lejczyk

Co tu się stało hahaha

Mariusz_Lejczyk

Nikt z "kinomanów" nie zapyta recenzenta gdzie w tym filmie pojawia się wspomniany przez niego Bartłomiej Topa? Ja nie, bo od lat wolę polskie kabarety niż opinie "recenzentów", ale dziwię się, że nikt inny tego nie wychwycił. To naprawdę pomyłka, czy prowokacyjna próba wywołania ruchu w komentarzach?

ocenił(a) film na 5
rallycan

nikt nie zapyta, bo najwyraźniej wszyscy przeczytali dokładnie, że o Bartku Topie mowa w kontekście "Sług bożych" tego samego reżysera, które są swoistą pierwszą częścią a w każdym razie powiązanym z "Sługami wojny" tytułem ;)

ocenił(a) film na 10
hesiulek

Topa gra z Żelaznym moście a Sługi Wojny wreszcie coś polskiego co da się oglądać brawa dla Marii Kani super dialogi i dobrze, że z napisami bo nasz dźwięk jest cienki

Mariusz_Lejczyk

Warto zobaczyć ten film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones