PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805778}

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

La fameuse invasion des ours en Sicile
6,8 596
ocen
6,8 10 1 596
7,6 7
ocen krytyków
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
powrót do forum filmu Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Piękna animacja (w szczególności urzekła mnie scena teatralna). Podobały mi się również fantastyczne osobliwości jak kot czy wąż morski. Choć dzieckiem już dawno nie jestem, lubię oglądać bajki. Ta zrobiona jest bardzo ładnie, historia wciąga i kończy się morałem.
Myślę, że kiedyś do niej wrócę.

ocenił(a) film na 5
bluepoppy

Jakim morałem? Leonce niemądrym królem był i cała historię popełniał błędy? Odmówił prawa do zmian swoim pobratymcom. Po uzyskaniu władzy powinien tylko traktować równo wszystkich i mieć na uwadze, że w bardziej skomplikowanym świecie i jego klan może ulec pokusie, ale nie odmawiać prawa wyboru bo jemu się nie udało. Sprowadzenie zagrożenia na wszystkich, armagedonu, tylko po to aby wydostać się z więzienia.
Animacja technicznie ciekawa bo cel shading w 3D to chyba pierwszy raz widzę. Ładnie opowiedziana tylko no tak nie do końca historia mi podeszła.

ocenił(a) film na 5
Guliwer_2

Urwał mi się wątek z więzieniem. Doradca magik, naukowiec w tamtym świecie, też za mądry nie był, łatwo ulegał wpływom.

bluepoppy

Chat GPT mówi, że to ten, ale nie wierzę mu - choć samą animację chętnie też obejrzę. A kojarzysz może coś podobnego? Bo szukam i nic nie znajduję.

Bajka jest osadzona w świecie zwierząt. ludzie tego świata są jakimś rodzajem niedźwiedzia lub koali, a może pandami? Mogą mówić jak ludzie itp., ale nie rozumieją mowy innych zwierząt (ponieważ mają być jakimiś specjalnymi zwierzętami). Starszy z ich społeczności zaginął lub może nie żyje, więc niedźwiedzie nie wiedzą, gdzie on jest. Istnieje jednak jego obraz. Głównym złoczyńcą tej historii jest wiedźma - czarownica (jak zwał, tak zwał), która rzuciła klątwę na inne zwierzęta, tak że ich mowa jest niezrozumiała, a także rzuciła klątwę na starszego, tak że utknął w obrazie. Wiedźma nie ma ciała (straciła je przez klątwę?), ale jest w rzeczywistości formą wody i jest noszona w wiadrze z wodą przez psa. Czarownica mieszka w opuszczonej jaskini. Niedźwiedzie wyruszają w podróż, aby znaleźć wiedźmę i ją pokonać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones