Film

A Night to Remember

1958 2 godz. 3 min.
7,3 377
ocen
7,3 10 377
515
chce zobaczyć
{"id":"39396","linkUrl":"/film/SOS+Titanic-1958-39396","alt":"SOS Titanic","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/96/39396/7575690.2.jpg"}
Brytyjski transatlantyk RMS Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs. Podczas podróży statek uderza o górę lodową na środku Atlantyku. Więcej Mniej
SOS Titanic zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film dostał nagrodę Złoty Glob oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Złoty Glob Najlepszy zagraniczny film anglojęzyczny w roku 1959
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jest rok 1912. Nowy statek Linii White Star, "niezatapialny" Titanic udaje się na swój dziewiczy rejs po Oceanie Atlantyckim. Wyrusza z Southampton, a portem docelowym ma być Nowy Jork. Niestety, w nocy z 14 na 15 kwietnia legendarny statek zderza się z górą lodową na środkowym Atlantyku. W jednej chwili załamuje się aroganckieJest rok 1912. Nowy statek Linii White Star, "niezatapialny" Titanic udaje się na swój dziewiczy rejs po Oceanie Atlantyckim. Wyrusza z Southampton, a portem docelowym ma być Nowy Jork. Niestety, w nocy z 14 na 15 kwietnia legendarny statek zderza się z górą lodową na środkowym Atlantyku. W jednej chwili załamuje się aroganckie przekonanie człowieka o wielkości, mocy i nietykalności jego wytworów technologicznych. Titanic doznaje ogromnych zniszczeń, które nie były nawet brane pod uwagę w trakcie projektowania statku. Los Titanica zostaje przesądzony - musi zatonąć. Jednak na jego pokładzie znajduje się 2200 osób. Na dodatek miejsca w szalupach ratunkowych nie wystarczy dla wszystkich, a pierwszeństwo w ratowaniu życia mają pasażerowie wyższej klasy. W zaistniałym piekle musi odnaleźć się drugi oficer Lightoller (Kenneth More), od którego doświadczenia w dużej mierze będzie zależało powodzenie podjętych prób ewakuacji z tonącego statku.

na podstawie
Walter Lord "A Night to Remember" (książka)
studio
Rank Organisation, The (przedstawia)
data produkcji
1958
tytuł oryg.
A Night to Remember
inne tytuły
SOS Titanic Polska
Więcej...
Obserwatora Fredericka Fleeta, znajdującego się na wachcie w bocianim gnieździe podczas kolizji, zagrał Bernard Fox, który wystąpił też w "Titanicu" (1997).
Dennis Price próbował zdobyć rolę w tym filmie.
Niektóre źródła podają, że Sean Connery wystąpił w tym filmie, co jednak nie miało miejsca. Prawdopodobnie miał zagrać postać, w którą finalnie wcielił się Larry Taylor.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych