Saga Wikingów

The Viking Sagas

1995 1 godz. 30 min.
5,5 206
ocen
5,5 10 206
173
chce zobaczyć
{"type":"film","id":33528,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Viking+Sagas-1995-33528/tv","text":"W TV"}]}

Akcja filmu rozgrywa się w odległych czasach legendarnych normańskich rozbójników, kiedy to bezlitośni wojownicy prowadzili ze sobą walki na śmierć i życie, a towarzyszyły temu liczne grabieże i cierpienia niewinnej ludności. Aby raz na zawsze zakończyć krwawe waśnie, zostaje powołana instytucja "głosiciela prawa" - sprawiedliwego sędziego. Pokój panuje przez blisko sto lat do czasu, gdy przeciwko prawu występuje zły Ketil, pragnący za wszelką cenę zostać władcą. Jego jedynym i największym przeciwnikiem zostaje słynny wojownik Valgard, który wkrótce ginie z rąk zdrajców. Tymczasem młody i wojowniczy Kjartan poprzysięga pomścić śmierć ojca. Z pomocą "miecza ducha" i przy wsparciu "głosiciela prawa" postanawia uwolnić kraj od tyranii.

Wikingowie prowadzą ze sobą walki na śmierć i życie, szerzą się napady i grabieże. Aby zakończyć krwawe waśnie, wybrano sędziego zwanego "głosicielem prawa". Przez sto lat panuje pokój, ziemia rozkwita. Do czasu, gdy zły Ketil występuje przeciwko prawu i postanawia obwołać się władcą. On i jego poplecznicy zabijają wielu niewinnych ludzi. Jego jedynym przeciwnikiem zostaje słynny wojownik Valgard, który wkrótce ginie z rąk zdrajców. Młody i wojowniczy Kjartan poprzysięga pomścić śmierć ojca.

gonia
opis użytkownika