PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693386}

Saga wikingów

Northmen: A Viking Saga
5,1 7 487
ocen
5,1 10 1 7487
3,2 5
ocen krytyków
Saga wikingów
powrót do forum filmu Saga wikingów

szybka akcja. Lepszy od tych bardziej znanych filmów o wikingach, bardziej reklamowanych, z "gwiazdami" w obsadzie. Polecam

kkutz

Nie obejrzałem całego, spasowałem po fragmencie.

ocenił(a) film na 10
buterfly

Dlaczego? Chodzi nam o ten sam film o wikingach?

kkutz

Z całym szacunkiem do twojej opinii natomiast uważam, że aktorstwo jest wyjątkowo mizerne tak samo, jak scenografia. Co do scenariusza to nie oglądałem całego filmu, dlatego też w tej kwestii się nie wypowiem. Natomiast czuje, że nie jest to film, który oceniłbym jako arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
buterfly

Film czy mnóstwo innych rzeczy można ocenić poprzez jakość wykonania: scenariusz, reżyserię, grę aktorów itd. Można jednak je także oceniać poprzez "podoba mi się"/"nie podoba mi się" i różne stopniowania tego kryterium. Ja ten film lubię i za scenariusz i reżyserię i aktorów. (Oglądam go kolejny raz)))). W FW jest ocena 10 stopniowa - od 1 do 10 pkt. i równolegle do ocen punktowych oceny "słowne" od "nieporozumienie" po "arcydzieło". Te oceny punktowe są spoko, chociaż mogłaby być skala np. od 1-5 - to już sprawa indywidualna, chociaż często mam kłopot, bo nie wiem czy ocenić na 8-9 czy 10. Można oczywiście dodawać serduszka czyli film ulubiony. Dodaje serduszka powyżej 6 pkt. Nie lubię ocen "słownych". Występują równolegle z liczbowymi, ale jak gdyby "onieśmielają" oceniającego, no bo co innego dać maksimum - 10 pkt. , a co innego nazwać film arcydziełem, gdy uważasz, że ma np. 9 pkt, ale tobie tak się podoba, że chcesz dać 10, a jednocześnie nie uważasz, że jest arcydziełem jako film.
Miałem takie dylematy i postanowiłem (i tego się trzymam) nie zwracać uwagi na słowa określające poszczególne "półki" liczbowe, jako na mylące, nieprecyzyjne, zbędne, mało uniwersalne (względne w ocenie). Czyli oceniam film/aktora/reżysera wg 1) tego jak MNIE się podobał (film), gra aktorów, uznanie dla scenarzystów czy reżysera itd. 2) wg "jakości wykonania" i wg 3) uznania wagi przedstawionych treści (szczególnie filmy dokumentalne, ale nie tylko) i tzw. "przesłania".
Zacząłem na mojej stronie głównej wpisywać filmy, które uważam za wybitniejsze niż maksimum skali 10 pkt - filmy SZCZEGÓLNE (wg mnie). Nie robię tego wstecz tylko jeżeli oglądam coś po latach i stwierdzam (to jest b. subiektywne), że faktycznie jest to film wyjątkowy, szczególny, ważny. "Saga" tam nie wyląduje (?) , choć ma u mnie "dychę". POZDRAWIAM - może się przemożesz i obejrzysz? -:))))))

kkutz

Ja dodaje serduszka tym produkcją, które zapamiętam na dłużej. Oczywiście zawsze to osobiste odczucie, nawet jeżeli ocenimy stricte techniczne aspekty, to nasze oceny mogą się różnić. Jeżeli chodzi akurat o „Sagę” to fragment, który obejrzałem, pod względem technicznym niestety zbyt mocno mnie raził, a obiecałem sobie, że nie będę tracił czas na filmy, które czuje, oceniłbym nisko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones