PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34712}
6,9 2 457
ocen
6,9 10 1 2457
Sahara
powrót do forum filmu Sahara

Film zrobił na mnie ponownie spore wrażenie, że aż obejrzałem go 3 razy a ostatni raz
skrótowo ze szczególnym uwzględnieniem scen walk. Już kiedyś widziałem go na TVP1 i
odgrzebałem z półki starą kasetę VHS firmy EMTEC na której to dawno kiedyś nagrałem.
Film opowiada o harcie ducha żołnierza i jego niezłomnego charakteru w ekstremalnych
warunkach. Trochę fajnego humoru, zabawne teksty bohaterów jak np kapitana: "To nie
polowanie w Sharshirk czy jakoś tak X;D albo stały tekst Francuza: "Lubię pańskie
papierosy" X;D albo opowieść Tambula, dlaczego warto mieć DOKŁADNIE 4 żony bo
jedna będzie się nudzić, dwie będą się nudzić i kłócić, 3 będą spiskować a 4 zawsze
podzielą się do pary i mężczyzna ma jedzenie i święty spokój X;D.
Co do teorii, że taka obrona w 9-ciu przeciwko całej kompanii Niemców jest niemożliwa
to uważam, że była możliwa jak najbardziej! Zwłaszcza, że Niemcy nie mieli czołgu a
miała go ta 9-tka i to niezły czołg jak widziałem go w akcji ;) Poza tym (UWAGA SPOILER)
taktycznie naszym bohaterom łatwiej się było bronić w ruinach po obsadzeniu przedpola
minami zdobytymi na niemieckim patrolu, mając ze 2 chyba karabiny taśmowe i kilka
innych oraz sporo granatów jak zauważyłem no i dobrze byli ufortyfikowani w tych ruinach,
np jeden z karabinów ustawili w małym okienku, w co ciężko z daleka trafić w ogniu
walki. Uważam jednak, że obrońcy popełnili parę głupich błędów przez co zginęli, choć
akurat (UWAGA SPOILER!!) samobójcza misja Francuza była pożyteczna bo kiedy
załatwił oficerów niemieckich to choć nie było to honorowe zachowanie to jednak z
pewnością skróciło walki, gdyż bez dowódców wykończeni, spragnieni Niemcy woleli się
poddać pod koniec żeby się napić wody.
Podczas filmu bardzo mnie poruszył moment kiedy Niemcy poszatkowali Tambula
pomimo rozpaczliwej próby osłaniania kolegi przez współtowarzyszy broni. Jednak on
niepotrzebnie pchał się przez środek pola walk, mógł obejść ruiny z drugiej strony, w
sumie poradziliby sobie jakiś czas bez niego, z resztą i tak musieli kiedy gonił Niemca,
który uciekła w zamieszaniu i chciał zdradzić Niemcom, że tam nie ma wody.
Ogólnie bardzo fajny film. Polecam każdemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones