PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 393
oceny
6,9 10 1 103393
6,9 49
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

APEL

ocenił(a) film na 7

Ja rozumiem, że pewne tradycje należy kultywować ale uważam, że najwyższa pora aby ktoś położył kres zjawisku, które znane jest nieoficjalnie jako polska szkoła udźwiękowienia filmowego. Oglądając film Sala Samobójców: Hejter, co chwilę, jak jakiś czubek z pilotem w ręku zrywałem się i na zmianę ściszałem i zgłaśniałem dźwięk. Szanowny Panie Komasa, jako reprezentant nowej fali w polskim kinie, między innymi w Pana rękach jest przyszłość naszej kinematografii. Był pan w Hollywood. Ma Pan na pewno paru znajomych z branży. Proszę zapytać kolegów i koleżanki po fachu jak to się robi, że w filmach nakręconych w innych krajach dialogi są słyszalne a głośność dynamicznych scen nie powoduje u widza skrajnej frustracji. Proszę w szczególności mieć na względzie widzów, którzy w domowym zaciszu, często podejmują się próby obejrzenia polskich produkcji. Nam Polakom wystarczy w zupełności frustracji na co dzień a w filmie szukamy ukojenia. Stąd mój gorący apel. Pozdrawiam.

tomuniek

Czy to, że nie zrozumiałem czasami dialogów, zdawałoby się już profesjonalnych aktorów, to wina ich dykcji czy udźwiękowienia?

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

No właśnie nie wiem kto jest winny. Aktor, dźwiękowiec, postprodukcja? I gdzie był wtedy reżyser?

tomuniek

Słyszałam wyraźnie każdy dialog, każde słowo na poziomie głośności 30% maksymalnej na laptopie. Polecam laryngologa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones