Sala samobójców. Hejter

2020 2 godz. 10 min.
7,0 81 621
ocen
7,0 10 81621
14 873
chce zobaczyć
6,9 27
ocen krytyków
{"rate":6.9259257,"count":27}
{"type":"film","id":818017,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sala+samob%C3%B3jc%C3%B3w.+Hejter-2020-818017/tv","text":"W TV"}]}

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

opis dystrybutora kino

Fabuła historii koncentruje się wokół Tomka - młodego chłopaka, który w życiu już zdążył popełnić parę znaczących błędów. Za dopuszczenie się plagiatu został wykreślony z listy studentów Warszawskiego Uniwersytetu. Nie zaprzestaje jednak pobierania finansowego wsparcia od państwa Krasuckich, aż do czasu ujawnienia się kompromitującej prawdy. Utraciwszy zaufanie dobroczyńców, zataja wobec nich gniew. Uraz jest tym większy, gdyż konflikt z niegdyś zaprzyjaźnioną rodziną skomplikował również relacje chłopaka z ich córką Gabi - wieloletnią przyjaciółką i obiektem westchnień. Kiedy Tomek dostaje angaż w agencji reklamowej, w jego młodym umyśle rodzi się plan zemsty. Nowa praca nie tylko umożliwia mu dostęp do najnowszej technologii, otwiera przed nim również drogę do poznania stołecznej elity. Wraz z jej tajemnicami. Pod pozorem wykonywania służbowych obowiązków rozpoczyna on inwigilację dawnych dobroczyńców, szczęśliwym trafem aktywnie uczestniczących w kampanii prezydenckiej kandydującego Pawła Rudnickiego. Realizowany za pomocą popularnej gry komputerowej plan zaczyna z czasem przybierać coraz bardziej realny kształt.

platforma vod

Siły ciemności zagrażają Europie - widzą to zarówno elity kulturowe, jak i pozbawieni praw młodzi ludzie żyjący w społeczeństwie zmagającym się z komunistyczną przeszłością i europejską teraźniejszością. Po drugiej stronie barykady stoją oportuniści tacy jak Tomek (Maciej Musiałowski), którzy czerpią korzyści z nieuniknionych konfliktów i narastającego chaosu. Ten wydalony z uczelni student prawa desperacko pragnie zaskarbić sobie względy przyjaciółki z dzieciństwa, Gabi (Vanessa Alexander), oraz szacunek jej postępowej rodziny. Aby wywrzeć wrażenie na Gabi, Tomek podejmuje pracę w prominentnej, lecz niemoralnej agencji PR, gdzie zajmuje się propagandą w mediach społecznościowych i szybko odkrywa, że ma niewiarygodny talent do nieczystych gierek politycznych. Nieczuły na ludzką krzywdę wywołaną swoimi manipulacjami, Tomek pogrąża się w sieci kłamstw, tracąc z oczu ostateczny cel całej tej maskarady.

Netflix