PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 599
ocen
6,9 10 1 103599
6,9 50
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Niezły

ocenił(a) film na 4

Film dobry. Zbyt czarno-biały. Od Komasy oczekuje się jakiegoś konfliktu wewnętrznego. Jak w tych filmach:
"Sala Samobójców" (pierwsza część)- nikt nie jest zły ani nikt nie jest dobry. Nie możńa kogoś lubić lub nie lubić.
"Boże Ciało"- człowiek który pomagał innym gwałcić, bił, pił, ćpał, jest przez nas lubiany a jego zachowania wytłumaczone
W "Sali Samobójców. Hejter." brak takiego konfliktu. Ja nie lubię Tomka, nie ze względu na jego poglądy ale dlatego, że pośrednio zabił ludzi. Mam wrażenie, że komasa chciał abyśmy go zrozumieli. "Przecież to dlatego, że elity źle go traktowały." To prawda lecz to nie jest wystarczający motyw. Nie jest to wystarczjąco wyraźnie pokazane abyśmy my Tomkowi współczuli. W Jokerze ludzie zniszczyli głownemu bohaterowi jego życie. Dał on upust gniewowi zabijając innych. Czy jest to coś co można prosto wytłumaczyć? Nie. Lecz my rozumiemy go i mu współczujemy. Mam wrażenie, że zamysłem Komasy było właśnie stworzenie takiego uczucia. Jeśli trochę bardziej podkreśliłby role elit w życiu i czynach Tomka, film byłby fantastyczny. Niestety, zawiodłem się na tym filmie ponieważ nie pozostawiał człowieka w konflikcie z samym sobą czego, powtórzę, oczekuję się od tak wspaniałego reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones