PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=325042}
7,3 42
oceny
7,3 10 1 42

Samâ taimu mashin burûsu
powrót do forum filmu Samâ taimu mashin burûsu

Z początku taki "inny" się wydaje. I to dzięki: zdjęciom, muzyce, japońskiemu klimatowi... Ale i tak zaczynasz go szybko lubić.
Potem jest jeszcze lepiej.

To jest jeden z tych filmów, które powinno się oglądnąć 2 razy.
Za pierwszym razem nie wiedząc o nim nic (włącznie z tytułem), i za drugim razem, by poznać wszystkie smaczki.
Wiec jesli trafiłes/łaś tu i jeszcze nie zdązyłeś zapoznać się z tytułem. To polecam pozostać w tej niewiedzy i oglądnąc film.

OOh, film naprawdę godny polecenia.
Wehikuł czasu, komedia, japoński klimat i świetna obsada - Nie mogło być lepiej.
Film genialny, z jednej strony prosty "jak drut" a z drugiej nieźle pokręcony.
A więc mały opis dla tych co chcą wiedzieć co będa oglądać. Ja nie wiedziałem zupełnie co będe ogladał. Nawet specjalnie nie zwróciłem uwagi na time machine w tytule. Ale dość tego.
Opis postarałem się zrobić krótki i bez specjalnych szczegółów. Ot, 'tylko o tym o co chodzi', nic wiecej. -Jak zawsze zreszta. Ale ponieważ już wiecie, choćby z tytułu że chodzi o wehikuł czasu, to pewnie w czasie filmu zorientujecie się: " a to pewnie przez to, że....". Jeśli ktoś na prawdę musi wiedzieć co ogląda to ok. Ale jeśli wystarczy wam informacja ze chodzi o wehikuł czasu, to polecam zostać przy takowej wiedzy.
OTO OPIS:
Grupka studentów z kółka Sci-Fi miło spędza czas w upalne dni wakacji. A ponieważ pilot do klimatyzacji się zepsuł muszą się "smażyć" w gorący dzień. Nagle spostrzegają dziwne urządzenie co się okazuje być wehikułem czasu. Studenci postanawiają wrócić do czasu- przed tym jak pilot uległ uszkodzeniu.
KONIEC OPISU.
Reszty na prawde nie ma co zdradzać. Jak powiedziałem, film
jest prosty i jednocześnie zakręcony i to w pozytywny sposób.
W pewnym sensie dobrze, zę nie wiedziałem co będe oglądać bo dzieki temu nie przewidziałem czemu tak się stało a nie inaczej. Z drugiej ztrony, wiedząc ze chodzi o wehikuł czasu to zwracał bym wiecej uwagi co się dzieje na ekranie.

Myśle, że najlepszym sposobem by w pełni cieszyć się filmem, jest oglądnąc go za pierwszym razem absolutni nic o nim nie wiedząc a innym razem cieszyć się i znajdować smaczki w filmie.

Jak mówiłem.
Obsada świetna.
Muzyka też bardzo dobra.
Scenariusz naprawdę pomysłowy.
Zdjęcia ciekawe.

I co ważniejsze, film rzeczywiście śmieszy. Wszystko razem razem tworzy bardzo dobry film.
W rzadnym razie nie jest to "powrót do przyszłości". Jest to zupełnie inne kino. I bardzo dobrze, bo faktycznie jest inne. :)

Polecam gorrrąco!

ocenił(a) film na 7
matix87

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś poza jednym, muzyką. 8-bitowe wstawki, czy końcowa piosenka (Tommy Heavenly6) były dobre, ale ogólnie muzyka nie podobała mi się, choć przynajmniej pasowała do konwencji. Poza tym bardzo dobry film, na małej przestrzeni działo się bardzo wiele, a całość wyjątkowo interesująca.

Ogólnie uważam, że z każdy film lepiej jest oglądać, gdy wcześniej nic się o nim nie wie, nawet zarysu fabuły, nawet gatunku, ale może myślę tak dlatego, że sam stosuję tę zasadę do 95% produkcji, które oglądam i nie wyobrażam sobie już innego podejścia ;)

snake1410

hehehe
Czyli nie jestem jedyny :)
Najwyżej(jeśli muszę) czytam "zgrubnie" o czym jest film i tyle. Trailerów też generalnie nie oglądam.
To chyba najlepsza metoda zeby cieszyć się filmem i jego fabułą :)

ocenił(a) film na 7
matix87

Bardzo dobry film. Niby prosta komedyjka, ale porusza temat paradoksu czasu.

ocenił(a) film na 6
matix87

Zachwycony tym filmem nie jestem ale przynajmniej był zabawny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones