PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 966
ocen
7,8 10 1 263966
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

a szkoda... mi najbardziej w pamięć zapadła modlitwa Jaśka... :-)

ocenił(a) film na 10
jag0da

Dokładnie tak jest niestety.
Współczesna młodzież ocenia dawne wybitne produkcje przez pryzmat efektów..nie ma efektów,wybuchów i strzelanin,nie ma filmu.

ocenił(a) film na 9
JasonRS27

To albo wy macie nie fart albo ja mam fart bowiem u mnie każdy nastolatek lubi sami swoi.

ocenił(a) film na 10
Lwie_Serce

U mnie też. Raczej:-)

ocenił(a) film na 10
JasonRS27

Jako nastolatka stwierdzam,że się mylisz.Polska młodzież to nie tylko Hannah Montana,Zmierzch albo coś równie głupiego.
Dla mnie "Sami swoi" to arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
JasonRS27

Jak to nie ma wybuchów? A kiedy podpalili pole? Były wybuchy ;) a strzelać też do siebie próbowali, nawet granaty były :)

jag0da

Mój brat (17l.) zna ten film od dawna i zawsze gdy go puszczają to z całą rodziną nie wyłączając właśnie jego pękamy ze śmiechu, z mimiki bohaterów (zwłaszcza popisu jaki dał Kowalski), z humoru sytuacyjnego i przede wszystkim ze śmiesznych tekstów których we wszystkich częściach co nie miara, podobnie jak w "Janosiku" :) Zastanawiałam się raz kto zasługuje na pochwałę czy reżyser czy autor tekstów- hmmm chyba ten drugi, bo o ile tego pierwszego można zastąpić to bez tych kultowych odzywek nie było by filmu, tak dobrego filmu.
trudno mi podać najlepszy moment filmu który utkwił mi w głowie bo jest ich taka masa, może to
gdy stara Pawlakowa mówi: "Przeżyłam już cztery wojny w tym dwie światowe"
Kargul po wyjściu z zaminowanego pola: "Ot czasy: durny przodem idzie" (od razu myślę o naszych politykach)
lub gdy Pawlak z Kargulem się godzą i Wieczorek krzyczy: "Ludzie, tu musiało się coś stać, milicja!!!"

ocenił(a) film na 9
jag0da

Jako nastolatka - czuję się dotknięta ;>

olalfc22

Ja do grona nastolatków już nie należę, nie oceniam również filmów przez pryzmat efektów specjalnych, a ten film jakoś nie przypadł mi do gustu. Nie rozumiem tego humoru, może jest to wina tego że nie miałem styczności z takim środowiskiem. Krótko mówiąc wynudziłem się na tym filmie jak mops!

Pod kątem reżyserskim i aktorskim, ot film jak film, jakich wiele w polskim kinie.

jag0da

Skoro się młodzieży nie podoba to pewnie tego nie rozumieją.
Ale ty przyjąć do wiadomości tego że są różne gusta i nie każdemu musi się to podoba nie potrafisz.
Film jak dla mnie nudny, kilka zabawnych momentów i tyle.
A zniechęca mnie do niego ciągłe powtórki w telewizji, leci coś takiego po 5-10 razy w roku i zawsze moja rodzina to ogląda...Ile można?
Ja oglądnąłem to z nudów z 5 razy i znam film na pamięć, każdy tekst...A moi rodzice którzy ten film widzieli co najmniej 30-40 razy nie odpuszczą żadnej okazji by go znów oglądnąć.
Podsumowując - Film jest popularny bo wywołuje u dzisiejszych 40-60 latków wspomnienia o młodości, podobnie jak 4 pancernych, janosik i inne tego typu starocie.
Jak to kiedyś usłyszałem - starzy ludzie mówiący że tęsknią za komuną na prawdę tęsknią za młodością.

użytkownik usunięty
jag0da

A ja się nie zgodzę, mam 17 lat i jest to moja ulubiona polska komedia i tyle, teraz nie powstają już takie filmy

użytkownik usunięty

Kiedyś powstawały takie produkcje jak Czterej Pancerni, Janosik i te produkcje miały to coś w sobie, a nie tak jak teraz powstają gówna typu Majka itp. Polskie kino upada coraz niżej :(

ocenił(a) film na 9
jag0da

Ja jestem nastolatką... i oglądałam ten film minimum 20 razu, serio!
Zresztą wszyscy u mnie lubią powiedzenie: "No podejdź do płota":):):)

ocenił(a) film na 10
anuska12

O i chwała Ci za to koleżanko:)

ocenił(a) film na 10
jag0da

Oj tak z małolatami dzis zupełna kałabania
Preferują Harrego Pottera od typowo polskiej swietnej komedii

jag0da

Nie zgadzam się. Jestem nastolatką i od kiedy pamiętam kocham ten film i choć oglądałam go ze sto razy-zawsze się śmieję !

jag0da

Zapytam i tutaj. Czy wie ktoś jak się nazywa aktor, który grał Jaśka w retrospekcji?

jag0da

Prowokacja? :)

Marcios06

Czuję się urażona, bo jestem nastolatką i uwielbiam samych swoich! I założę się że znam więcej tekstów z filmu na pamięć niż większość "starszego pokolenia"...
A i takie generowanie jest bardzo słabe i dużo mówi o autorze tych słów.

jag0da

Chcesz się założyć?? Wychowałam się na trylogii i nie znam nikogo w moim wieku kogo by nie bawiły potyczki Kargula i Pawlaka. Ich teksty królują do dziś:D:D.

jag0da

Mam 16 lat i nie znam żadnego mojego kolegi, który nie lubił by Samych swoich. Podobnie jest też z Misiem, którego polska młodzież podobno nie lubi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones