PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117511}

Samochód

The Car
6,1 1 692
oceny
6,1 10 1 1692
Samochód
powrót do forum filmu Samochód

Szatan w samochodzie

ocenił(a) film na 7

Jeden z pamiętnych filmów dzieciństwa. Odświeżony po latach, wciąż zachowuje sporą dozę uroku. Małe miasteczko terroryzuje samochód-morderca. Czyżby przybysz z czeluści piekielnych? Jakżeby inaczej! Brzmi to, rzecz jasna, nieco idiotycznie, ale - o dziwo - filmowi trudno zarzucić nieumiarkowanie w kiczu i tandecie. W kilku momentach może oczywiście nieco bawić, ale jako całość broni się naprawdę nieźle. Dla miłośników monster movies (w ekscentryczniej nieco odmianie) z lat 70-ych dzieło Silversteina będzie z pewnością świetnym pomysłem na udane spędzenie półtorej godziny przed ekranem. Jako wisienka na torcie - James Brolin jako nieustraszony pogromca złych automobilów.

ocenił(a) film na 6
Caligula

Nigdy nie widziałem. Choć widziałem film o zabojczej cięzarówce (co prawdopodobnie było tym filmem SPIELBERGA) i Interceptora z Sheenem.

shamar

a Christine na podst. Kinga? Też zarąbiste!
Nie wiecie czy zekranizowano Buick 8 też na podstawie tego pisarza?Bo książka też fajna.

A co do tego filmu - James Brolin rewelacyjny choć przyznam sie szczerze że nie lubie tego aktora ( no i młodziutki Ronny Cox).

ocenił(a) film na 6
MilesQuaritch

"Christine", oczywiscie :)

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

Christine to gniot w porównaniu do kultowego Car. Filmik dla dzieciuchów w pieluchach chachacha!

ocenił(a) film na 8
shamar

Pojedynek na Szosie.

Caligula

Popieram. Wczoraj przypomniałem sobie ten film po chyba kilkunastu latach i nadal robi na mnie wrażenie. Mam do niego sentyment bo to chyba pierwszy horror, który oglądałem jako dzieciak będąc sam w domu. Każda scena w której pojawia się tytułowe auto to dla mnie perełka, nie mogę oderwać od niego wzroku, złaszcza początek robi świetne wrażenie, a dalej też trzyma niezły poziom. Rewelacyjne efekty dźwiękowe, dźwięki które wydaje z siebie samochód, ten złowrogi klakson i ryk silnika, i świetna muzyka Leonarda Rosenmana z przearanżowanym motywem symfonii Fantastycznej, podobnie jak w późniejszym Lśnieniu Kubricka. Chociaż momentami bywa nudnawo kiedy samochodu nie ma na ekranie, to na szczęście takich chwil nie ma za dużo. Kawałek świetnej rozrywki

Caligula

Film fajny oglądałem go bardzo dawno temu uwielbiam takie horrory :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones