PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32309}

Samotność długodystansowca

The Loneliness of the Long Distance Runner
7,5 5 585
ocen
7,5 10 1 5585
8,1 14
ocen krytyków
Samotność długodystansowca
powrót do forum filmu Samotność długodystansowca

Co pewien czas powstają wywrotowe filmy o buntownikach (lata 60 Samotność długodystansowca, 70-Mechaniczna Pomarańcza, 90-Trainspotting) - mają one w sobie coś podobnego - podejście do tematu. Bardzo polecam ten film. Dla ciekawostki zachęcam obserwację głównego bohatera ... przypomina Alexa DeLarga (przypatrzcie się w sposobie jedzenia) ... oczywiście Malcolm McDowell jest jedyny i niepowtarzalny, ale śmiem twierdzić że swoją postać bazował na Colinie Smith. Zachęcam do tej obserwacji (sam uwielbiam wychaczać tego typu smaczki)
Ahoy

ocenił(a) film na 10
JimiSaVio

Do "buntowniczych" filmów wg dekad dodałbym jeszcze Buntownika Bez Powodu w latach 50, w sumie pierwszy o takiej tematyce.

ocenił(a) film na 5
JimiSaVio

Co myślicie o ,,Wszystko za życie"? Choć film nie przypadł mi do gustu przez postawę głównego bohatera, ma wielu fanów i porusza podobną tematykę

ocenił(a) film na 10
TripleM

Co jest ważne "Wszystko za życie" jest oparte na faktach :D

JimiSaVio

Jak mi taki układ magicznie pasuję :-) choć słyszałam też, że "Fight Club" Finchera to taka "Mechaniczna pomarańcza" lat 90. Prywatnie bardziej odpowiada mi Trainspotting do tego układu. Z tematyki buntowników polecam też "Jeżeli.." Andersona - ARCYDZIEŁO. Zza Atlantyku natomiast buntownicy filmów Kazana :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones