PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9371}
6,6 1 248
ocen
6,6 10 1 1248
Sayonara
powrót do forum filmu Sayonara

Lekki zawód

ocenił(a) film na 6

Nie ukrywam że lekko się zawiodłem. Nie mogłem po prostu pojąć motywacji głównych bohaterów. Gruver jest wręcz kompletnie antypatyczny. Wyznaje Eileen miłość z całego serca, by zaledwie kilka chwil później 'zakochać się' w miejscowej tancerce. I to zakochać się w jaki sposób? Po prostu spojrzał na nią i już po robocie. Zakochany po uszy. A co najlepsze, kiedy już zdobywa serce Japonki, zachowuje się jak jakiś niewychowany gburek z ameryki.

Hana-ogi też jakaś nie rozsądna. Najpierw nie chce zamienić z Gruverem ani słowa, unika jego wzroku, by nagle wyznać mu miłość podczas ich pierwszej właściwie rozmowy.

Najbardziej szkoda było mi właśnie Eileen. Taka fajna z niej dziewczyna. Nawet kiedy dowiedziała się o zdradzie Lloyda, starała się mu pomagać. Do tego taka miła. Jej ojciec też w sumie w porządku facet. Do końca trzymał stronę Gruvera, nawet jak ten w perfidny sposób zdradził jego córkę. Nie pojęte dla mnie. Żaden ojciec by się tak nie zachował

Taka 6 z małym plusem ode mnie

ocenił(a) film na 5
n0_thx

Mam podobne wrażenie, mój zawód był tym większy, że jestem żywo zainteresowany kulturą japońską i mieszkałem tam parę lat z powodów zawodowych.
Wylewność Hana-ogi w kwestiach miłosnych przy pierwszym spotkaniu jest czymś niespotykanym nawet w rzeczywistości zachodniej, o japońskiej już nie wspominając, gdzie granica intymnych wyznań jest znacznie dalej przesunięta. Po drugie bohater grany przez Brando, to czysty przykład ignorancji, pewnej buty, nonszalancji - rozumiem, że dziewczyny lubią pewnych siebie bad-boyów, ale w tym przypadku i w tym kontekście to po prostu nie pasuje. Więź jaka miałaby się nawiązać między Hana-ogi i Gruverem, powinna zdecydowanie budować się pomału, subtelnie - bo w zasadzie dzieli ich wszystko, a tutaj nagle kawa ławę....

Generalnie, pod względem psychologicznym postacie są nienaturalnie, mało przekonywujące - ale nie wynika to ze złej gry aktorskiej, tylko kiepskiego scenariusza.
Na plus zaliczyłbym ładne zdjęcia, zwłaszcza że ilustrują (choć nie do końca prawdziwie) Japonię sprzed bumu gospodarczego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones