PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=178603}

Sekretne życie pszczół

The Secret Life of Bees
7,4 19 562
oceny
7,4 10 1 19562
Sekretne życie pszczół
powrót do forum filmu Sekretne życie pszczół

film bardzo lekki i przyjemny w odbiorze i wciągający 6/10

Adiskuter

Przyznam, że jest to dość ciekawa "recenzja" - przytaczasz w niej same plusy, nie wypisując żadnych wad, które spowodowały, iż przyznajesz zaledwie 6/10. Jako że nie byłam na tym filmie, z chęcią dowiem się co zaważyło na tak średniej ocenie "lekkiego i przyjemnego w odbiorze" filmu.

ocenił(a) film na 6
Aya

jak dla mnie ten film nie ma żadnych wad postawiłem 6/10 ponieważ bałem się postawić za wysoką ocenę zazwyczaj stawiam ocene 5/10 ale tutaj zrobiłem wyjątek dlatego że grała w nim moja idolka a film oglądało mi się naprawdę bardzo przyjemnie i był bardzo wciągający ocena 6/10 nie jest niską oceną Pozdrawiam.

Adiskuter

Dla mnie to dość dziwne zjawisko, by produkcji bez wad stawiać jedynie oceną "niezły". To prawie jak w szkole - jako nauczyciel masz prze oczami pracę bez żadnych błędów i stawiasz 3+, bo boisz się postawić ocenę przynajmniej dobrą. Według mnie to jest krzywdzące dla filmu.

użytkownik usunięty
Aya

naucz sie wreszcie, ze film 'niezly', ktory przyjemnie sie oglada ale zapomina po tygodniu, niczym sie nie wyrozniajaca, acz poprawnie zrealizowana, dobra produkcja to film na 5/6, a nie jak wiekszosc tytulow na tym serwisie 7/8... film to nie praca z matmy poddana sprawdzeniu nauczyciela, w ktorej musza sie znalezc konkretne odpowiedzi, to raczej dzieło studenta asp, ktore moze sie spodobac, ablo nie, ale musi być spójne, nietuzinkowe i czymś się wyróżniać.

jak nie potraficie postawic obiektywnej oceny to nie stawiajcie -_- potem marny film ma wysokie oceny... bo kiedy przyjemnie mi się oglądało, fajna 14-stka na ekranie i wypilem 3 browary to 10/10 zajebisty! ty jestes dziwne zjawisko

ocenił(a) film na 6

czy moja ocena cię zakoczyła? jeśli film jest fajny i ciekawy to dlaczego nie można dać mu wysokiej oceny ja potafie oceniać filmy według mojego uznania.

ocenił(a) film na 6
Adiskuter

potrafie

użytkownik usunięty
Adiskuter

akurat moje słowa adresowalem do Ayi... co nie znaczy, ze mozesz spac spokojnie;p

Moim zdaniem wadą można określić np: brak realizmu w produkcji, słaby scenariusz (który, jak już była mowa, można zapomnieć po tygodniu), słaba realizacja (w tym zdjęcia, montaż)... Wiele czynników bierze się pod uwagę gdy ocenia się film. Ale irytuje mnie pisanie, że film jest super i stawia się 6/10 bez żadnego uzasadnienia.

Dla osoby która ma zamiar się wybrać na ten film ta opinia nie wnosi nic nowego - jest tylko słabym postem na forum. Już lepiej zobaczyć średnią oceną wystawioną przez ponad 500 osób (wyobrażacie sobie jak każda osoba głosująca na film pisze zaledwie jedno zdanie, by "pochwalić się" jaki oddała głos).

Może mój zabieg jest dla was niezrozumiały, ale jak już ktoś coś pisze na forum to miło by było jakby rozwiną swoją myśl, by stała się ona pomocna dla potencjalnej osoby, która rozważa pójścia do kina na konkretny film (w tym przypadku na "Sekretne życie pszczół").

ocenił(a) film na 6
Aya

Co racja to racja ale moim zdaniem opinie nic nie znaczą w pewnym sensie każdy ma inny gust ja nie kieruje się opiniami ludzi na temat danego filmu po prostu oglądam film w ciemno nawet nie czytam opinni innych ludzi nie lubię

użytkownik usunięty
Aya

Akurat moje wąty nie mają nic wspólnego z poprawnością recenzji Adiego, sensem pisania podobnych postów czy gustem użytkowników forum. zgadzam się z Tobą Aya niemalże w całości, ale nie odpowiadasz na moje słowa. Ja nie odnoszę się konkretnie do tego filmu, czy oceny Adiego. Jedyne co mnie mierzi, to fakt że ocena 6/10 czy 5/10 jest uznawana przez użytkowników tego serwisu jako obelga dla filmu, podsumowanie pełnej wad produkcji (o których to niedociągnięciach wspomniałaś). Duży wpływ na to mają bezsensowne przypisy do każdej oceny (niezły, dobry itd. nie są w żaden sposób adekwatne). Ocena Adiego natomiast nie była równoważna z, cytuję, "film jest super i stawiam 6/10". Wyrażała to co powinna, czyli film przyjemny, umiarkowanie ciekawy dla osób niezainteresowanych tą tematyką, poprawnie zrealizowany, nie wybitny, lecz znowu nie zbyt banalny i prosy w odbiorze. Słowem film godny polecenia, ale który nie porwie większości ludzi.

Przejdzmy jednak do krytyki, denerwuje mnie to, że znaczna większość ludzi na FW jest gotowa postawić 10/10 lub 9/10 takiemu filmowi jak ten właśnie, których w historii kina było pełno i nadal będzie (no dobra, może porusza ważny temat, jest pełen patosu itd... co z tego, skoro to głownie tendencja, nie wychodząca zbyt daleko poza schematy). I jakby popatrzeć sumarycznie na oceny filmów, okazałoby się że najwięcej jest filmów w przedziale sredniej 7-8 (czyli utworów, zachaczajacych o artyzm, majacych w sobie wyjatkowość). Aż w koncu okazuje się, że nie można odróżnić filmu na 8 od przeciętnej produkcji na 5 czy 6. Różnica jest być może rzędu 0,5 oceny średniej, bo ludzie boicie się postawić niższą ocenę filmowi, ktory "mi sie podobal". W szkole też macie najwięcej ocen przeciętnych, czyli trójek. Czysta statystyka i logika, przecietnych rzeczy jest zawsze najwiecej. A ta zasada zostala tutaj zatracona przez glupotę.

Szkoda, że wypowiadam się na stronie niszowego filmu, bo w masowym odbiorze, ktoś mógłby z tego wyciągnął jakieś wnioski. Albo przynajmniej udałoby mi się kogoś sprowokować.

Popieram twoją opinię, iż za dużo osób traktuje oceną z środkowej puli jako negatywne podsumowanie oglądanego film. Całą tą dyskusją rozpoczęłam, gdyż irytuje mnie publiczne stawianie oceny bez konkretnego uzasadnienia.

Trzeba jednak zwracać również uwagę, że każda ocena nie tylko wiąże się z techniczną stroną obrazu, ale także wachlarzem doświadczeń konkretnego widza. Inaczej oceni "Sekretne życie pszczół" osoba zafascynowana twórczością Sue Monk Kidd (która głównie będzie porównywać produkcję ze swoim osobistymi wyobrażeniem owej książki), inaczej osoba która w równie młodym wieku straciła jedną z najbliższych osób (widz ten w bardzo szybki sposób wychwyci jakikolwiek fałsz wypływający z portretów psychologicznych bohaterów), itd.

Dlatego uważam że forum jest najodpowiedniejszym miejscem na opinie takich właśnie osób, by podzielić się swoimi artystycznymi odczuciami co do filmu, i tym samym rozpocząć intelektualną dyskusję na dany temat.

Aya

a mi zniknela zakladka z glosami oddanymi na filmy, cos sie zmienilo w ustawieniach??

ocenił(a) film na 6
Billy_Hayes

jeśli chodzi ci o to w twoim profilu to tak zmieniło się trochę w ustawienia ja też tak mam chociaż tamte ustawienia były lepsze od tych teraz a ja wcześniej miałem tak że gdy wchodziłem na mój profil to usunął mi się film na który oddałem głos i musiałem głosować drugi raz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones