PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35148}

Serce to samotny myśliwy

The Heart Is a Lonely Hunter
7,9 647
ocen
7,9 10 1 647
Serce to samotny myśliwy
powrót do forum filmu Serce to samotny myśliwy

Z książką C. McCulers "SERCE to..." zetknąłem się dawno temu, jeszcze jako nastolatek. Pamiętam, że była to niewykle trudna przeprawa, ale jak mi się wydaje zapamiętałem ją na całe życie. Siła tej książki polega chyba na tym, że opisuje losy nietypowych bohaterów, życiowych outsiderów, w sposób który sprawia, że zapomina się o ich ułomnościach. Pokazuje, że chyba każdy z nas ma jakiś swój defekt, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy przez to mniej wartościowi, wręcz przeciwnie.
Ale z drugiej strony nie oszukujmy się, książka jest trudna, tym bardziej, że jest obszerna i ma wiele wątków. Trochę też przytłacza i obawiałem się, że trudno będzie zrobić film, który sprostałby pierwowzórowi.
Ale o dziwo jest ok. Film jest dużo lżejszy i łatwiej go "przyswoić". Treść nieco zmodyfikowano, ale nie znaczy, że to źle. Świetny popis pary Locke-Arkin. Świetny klimat prowincjonalnego południa i to poczucie upływającego czasu (jakby coś ważnego uciekało). Naprawdę może się podobać. Warto zobaczyc!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones