Serenity

2005 1 godz. 59 min.
6,9 23 240
ocen
6,9 10 23240
7 037
chce zobaczyć
{"rate":7.6666665,"count":3}
powrót do forum filmu Serenity
  • Dragg ocenił(a) ten film na: 6

Niestety, zbiedzili kilka soczystych wątków, takich jak geneza Reavers'ów czy faceci w niebieskich rękawiczkach, których zastąpił czarnoskóry zabójca, którego na końcu rusza sumienie... Simon jest inny niż w serialu, tak samo Wash... to nie te same postacie, pełne ironicznego humoru i jasno określonych celów. Oczywiście, świetnie jest znowu widzieć wszystkich razem, bez dwóch zdań, ale moim zdaniem, mając "zaliczony" serial, stwierdzam, że mogli to zrobić znacznie lepiej. Mocna 6.

• rafik54321 ocenił(a) ten film na: 7

Dragg Najpierw oglądałem serenity potem serial. Więc mam nieco inne spojrzenie :)...

Serenity i serial bardzo różnią się klimatem, ogólną oprawą... Serial to taki ewidentny western w kosmosie... A może po prostu western z dodatkiem statków kosmicznych. Nawet architektura często przypomina dziki zachód jak i kostiumy czy broń palna (w przyszłości?)... Serial na pewno też ma mniejszą "pompę"... Przy serenity serial (mi) wydaje się "biedny"... Okrojony z rozmachu...
    W serialu sojusz ścigał river tak jakoś od niechcenia... Takie "a poślemy za nią list gończy, może sama wpadnie..." dziwne to trochę...

Serenity jest jakby to powiedzieć - tą samą historią, ale napisaną przez kogoś innego. Osadzona w innym klimacie... Mniej strugania cowboya, a więcej kosmicznego najemnika...

W serialu reaversów prawie nie było... Tylko w kilku momentach się pojawiali. Faceci w niebieskich rękawiczkach są jakby na siłę wciśnięci.
    Serenity jest bardziej spójna...
    Znowu serial jest luźniejszy, lżejszy... Ma więcej pobocznych wątków (pewnie z większej "ilości" czasu).

Serial jest dobry, film też... Ale nie oceniałbym filmu przez pryzmat serialu... Za duży rozjazd, tym bardziej że film jest serialem w pigułce.

• Dragg Oczywiście serial lepszy, bo bieda w każdym odcinku i cięcia budżetowe, rozwleczony niemiłosiernie. Bez głównego wątku, lub gdzieś tam był przy okazji, Po stokroć wolę motyw kosmicznych najemników niż "kałboi" na koniach ze statkami kosmicznymi pokazywanymi przez sekundę.

• Artanis ocenił(a) ten film na: 8

Dragg Dla mnie jest. Ba. jest lepsze od serialu, bardziej wciąga.