PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829874}
6,0 1 960
ocen
6,0 10 1 1960
Sergio
powrót do forum filmu Sergio

Ckliwa historyjka, w której główną osią jest pokazanie pracy głównego bohatera w Timorze Wschodnim oraz Iraku jako pracownika ONZ-etu starającego pokazać swoją niezależność względem mniej lub bardziej silnych podmiotów politycznych, jak i również z czym się wiążą skutki ciągłego przebywania poza domem: rozpad więzów rodzinnych, nieznajomość najdrobniejszych szczegółów z życia swoich dzieci (jak np. uczulenie synów na krewetki). A przede wszystkim autorzy filmu skoncentrowali swoją uwagę na romansie Sergio z argentyńską pracowniczką ONZ-etu, którą poznał podczas misji w Timorze Wschodnim. Większa część filmu skupia się na ich relacji, która ma swój nieszczęśliwy koniec. Z tego powodu, iż jest to historia oparta na faktach z niektórymi zmianami (np. Gil nigdy nie był w Timorze Wschodnim, miał on w filmie uosabiać kilka osób pracujących z Sergio, a po zamachu na placówkę ONZ w Iraku - wrócił cały i zdrowy do domu), widz doskonale wie, jaki będzie koniec. Bohater zginie na końcu i ostatecznie nie wróci do swojego ukochanego miejsca na ziemi, czyli Rio De Janeiro, gdzie mógłby spędzać czas z rodziną.

ocenił(a) film na 5
kuba1193

Mam podobne zdanie. Przecież to jest świat polityki a nie ckliwy romansideł. Sergio pokazany jako romantyczny kochanek a nie polityk z krwi i kości, który umówmy się nie mógł być nieskazitelnym aniołem aby tak daleko zajść. Ponadto brakowało mi przedstawienia jego postaci tak, żebym uwierzyła w wyjątkowość i legendarną charyzmę. Brakuje mi również pokazania, choćby w skrócie, jak Sergio ewoluował od studenta rewolucjonisty do lidera ONZ. Gdybym nie obejrzała wcześniej dokumentu o tym samym tytule, pewnie bym nie ogarnęła całego kontekstu wydarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones