PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845693}

Shazam! Gniew bogów

Shazam! Fury of the Gods
5,5 17 967
ocen
5,5 10 1 17967
4,8 12
ocen krytyków
Shazam Gniew bogów
powrót do forum filmu Shazam! Gniew bogów

No cóż kilka rzeczy w filmie się rzuca w oczy, ja znalazłem takie:
1) Fabuła początkowo wkręca ale z czasem bania i mamy dziwne dialogi, czasem nudne, czasem infantylne a niekiedy całkiem śmieszne
2) Brutalność - scena z Mantykorą nabijającą babkę-przechodnia na ulicy na ogon i ciskająca nią w szklaną szybę była ostra - nawet za ostra dla dzieci.
3) Reklamy i promocje - od Skittlesów i hasła "skubnij tęczy" po Dorritosy. Plus tradycyjnie promocja mniejszości LGBT kiedy gruby brat Billy'ego mówi, że "jest gejem" - na szczęście scena trwa z 10 sekund i jedyną sceną promocji LGBT więc da się przełknąć.
4) Zakończenie - cameo Wonder Woman. Niedosyt bo nie zobaczyliśmy wszystkich postaci Shazama raz jeszcze - czy dostali te moce? - domniemywam, że mają z powrotem wszyscy.
5) Scenki po napisach:
a) Shazam zrekrutowany przez Hartcourt i Economosa do Społeczeństwa Sprawiedliwości (już nie Ligi). Amanda Waller wie żę Billy to Shazam.
b) Sivana w więzieniu gada z gąsienicą którą jest Mister Mind - zapowiedź Shazama 3? Nie wiadomo. Ogólnie 5,5/10 ale jako że nie ma 5,5 to zaokrąglam do 6. Film niezły choć dużo niedociągnięć w fabule.

ocenił(a) film na 7
wiesiekpuchacki

Ja nie zrozumiałem, czemu nagle pod koniec ta siwa siostra się nawróciła, a Shazam mimo wszystko pod koniec postanowił ją ożywić, a nie wiedział jeszcze przed chwilą, że zginęła i dlaczego, a przecież jeszcze chwilę wcześniej była śmiertelnym zagrożeniem dla niego.

ocenił(a) film na 6
czlowiekfrank

No właśnie. To też taki wątek w ogóle zmyty z odpowiedzialności... No cóż pewnie w domyśle pokazać twórcy chcieli, że ok Shazam i Helen Mirren się nie lubią, ale Lucy Liu zdradziła Mirren więc teraz można to wykorzystać - tylko że Shazam nie wiedział o ich pogniewaniu się na siebie. Dziwne.

ocenił(a) film na 7
wiesiekpuchacki

Dokładnie.

wiesiekpuchacki

Przecież była scena jak ta na smoku mówi do Shazama coś w stylu "myślałeś że jesteś nieśmiertelny bla bla bla... pokonałam swoją zdradziecką siotrę, boginię..."

ocenił(a) film na 7
marcin021m

No to zmienia już postać rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones