PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643614}

1949

Sheng Si Lian
6,0 107
ocen
6,0 10 1 107
Sheng Si Lian
powrót do forum filmu Sheng Si Lian

Można znaleźć w sieci. Opowiada o przełomowym momencie chińskiej historii, czyli o wojnie domowej która wybuchła po zakończeniu 2 wojny światowej, oraz ewakuacji resztek armii ongiś wspieranej przez USA pod naporem komunistów na wyspę Tajwan. Sceny bitewne zrealizowane z dużym rozmachem, efekty specjalne w normie. Powstaje również druga część, czyli całościowo można będzie ten film określić jako chińską epopeję, nie pozbawioną nostalgii, wątków romansowych oraz patriotycznych. Ogląda się ciekawie, choć trzeba się nieźle skupić by nie mylić bohaterów, przynajmniej ja tak mam... Poza tym gra w nim moja ulubiona chińska aktorka Ziyi Zhang, dodatkowy atut ...

użytkownik usunięty
jjarek_filmweb

Słaby jest - pomijam sceny batalistyczne które są nierealistyczne - brak mu klimatu i w ogóle nie klei się. ZZ chyba najlepiej tam wypadła, ale ma tez najlepsza rolę - puszczalskiej analfabetki :D.

ocenił(a) film na 7

Może faktycznie zbyt wysoko oceniłem, ale to awansem za dobre chęci i za rozmach, a realizm scen i tak jest lepszy od "latających ludzików" z innych chińskich produkcji...

użytkownik usunięty
jjarek_filmweb

A tak w ogóle to jest już ta druga cześć w sieci.

ocenił(a) film na 7

No to szybko wyszła, myślałem że trzeba będzie dłużej poczekać. Poszukam, dzięki ;-) A teraz zabieram się za "Sha Po Lang"...

użytkownik usunięty
jjarek_filmweb

Lepiej nie oglądaj - o mało nie zahaftowałam - jest jeszcze gorszy od pierwszej części. Tak patetycznej szmiry nie widziałam od dawna. Jedyny plus że ZZ zrobili główną heroiną - trzeba przyznać że jest dobrą aktorką.

ocenił(a) film na 7

Najpierw obejrzę, dam filmowi szansę, najwyżej potem będę marudził... ;-) Zresztą jeszcze go nie znalazłem.

ocenił(a) film na 10

Ja nie wiem... Ten film ma tyle patosu, że zawstydziłby Michaela Baya, Rolanda Emmericha, Edwarda Zwicka i innych, ale jakoś zupełnie mi nie przeszkadzał, a nawet chwilami wzruszał. Pojęcia nie mam jak Woo to zrobił, ale niech się tamci uczą :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones