PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 833 815
ocen
7,8 10 1 833815
7,5 42
oceny krytyków
Shrek

W bagnie żył olbrzym Shrek, którego cenna samotność została nagle zakłócona inwazją dokuczliwych postaci z bajek. Ślepe myszki buszują w zapasach olbrzyma, zły wilk sypia w jego łóżku, a trzy świnki buszują po jego samotni. Wszystkie te postaci zostały wypędzone ze swego królestwa przez złego Lorda Farquaada.

Zdecydowany ocalić ich dom - nie mówiąc już o swoim - Shrek porozumiewa się z Farquaadem i wyrusza na ratunek pięknej księżniczce Fionie, która ma zostać żoną Lorda. W misji towarzyszy mu przemądrzały Osioł, który zrobi dla Shreka wszystko z wyjątkiem... przestania mielenia ozorem. Ocalenie księżniczki przed ziejącym ogniem smokiem okazuje się być najmniejszym problemem przyjaciół, kiedy to zostaje odkryty głęboko skrywany, mroczny sekret Fiony.

opis użytkownika

Shrek jest zielonym stworzonkiem, które nie lubi hałasu, zamieszania i niespodziewanych gości. Jakie było jego zdziwienie, kiedy do jego zacisza zawitało mnóstwo postaci z sąsiedniego królestwa bajki. Zostali wygnani ze swojego królestwa przez złego Lorda Farquaada i nie będą mogli powrócić do domów, dopóki ktoś nie uratuje narzeczonej Lorda- księżniczki Fiony z łap straszliwego smoka. Shrek wyrusza w niebezpieczną drogę na ratunek Fionie.

opis użytkownika

Dawno, dawno temu w pewnym bajkowym królestwie żył sobie Shrek. I oczywiście jak to w bajkach bywa Shrek był nadzwyczajny, bo był ogrem. Lubił samotność, dopóki na jego drodze nie stanął pewien bardzo pewny siebie, gadatliwy i jakże zabawny Osioł. Shrek wraz z Osłem wyruszyli w długą podróż w celu uratowania pewnej pięknej księżniczki, która bardziej pasuje na dziewczynę z sąsiedztwa. Podróż miała być spokojna, Shrek chciał tylko odzyskać swoje bagno, a tutaj jego najlepszy kumpel nawiązuje romans z pewną gorącą damą, królewną skrywa wielką tajemnicę, a Shrek zakochuje się w niej po uszy. Ale czym byłaby bajka bez jakiegoś wrednego faceta? A więc lord F. bardzo pragnie zostać królem i właśnie dlatego wysłał Shreka po królewnę, ale jak to bywa nie mógł żadną miarą mierzyć się ze Shrekiem o jakże zielonej twarzy. Bajka zupełnie niekonwencjonalna, świetny humor i niezapomniana kreacja Stuhra w roli Osła! I to przesłanie: miłość nawet z pięknej księżniczki zrobi potwora!

aynis
opis użytkownika

Animacja komputerowa zrealizowana na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Wiliama Steiga. Tytułowy Shrek jest brzydkim, zielonym ogrem, mieszkającym samotnie gdzieś na baśniowym bagnie. Pewnego dnia na jego terytorium przybywają postacie z rozmaitych bajek i zakłócają jego spokój. Aby uwolnić się od nieproszonych gości Shrek wyrusza na spotkanie ze sprawcą całego zamieszania - złym lordem Farquaadem. Okazuje się, że czeka tam na niego trudne zadanie. Aby odzyskać ziemię musi ocalić z łap smoka uroczą księżniczkę i całą i zdrową sprowadzić do królestwa Farquaadema, aby ten mógł ją poślubić.

Paavoo_Lodz
opis użytkownika

Olbrzym Shrek żył sobie szczęśliwie na bagnach...do czasu, gdy spokój nie został zakłócony inwazją dokuczliwych postaci z bajek wygnanych za swego królestwa przez złego lorda Farqaada. Zdecydowany ocalić ich przedewszystkim swój domek Shrek porozumiewa się z lordem i wyrusza na poszukiwania pięknej królewny Fiony mającej zostać małóżonką Faqaada. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu przemądrzały osioł, który zrobi dla Shreka wszystko... z jednym małym wyjątkiem - zaprzestania nieustającego gadania. Ocalenie księżniczki przed ziejącym ognia smokiem okazuje się być niewielkim problemem, gdy na jaw wychodzi jej głęboko skrywany sekret.

Madziara_3
opis użytkownika

Samotny Ogr, nic nie robiący sobie z sąsiadów, których trzyma na dystans dzięki swojej sile i brzydocie, zostaje zmuszony do zmainy swojego trybu życia. Cała masa bajkowych postaci koczujących pod jego domem zmusza go do opuszczenia posiadłości i rozprawienia się ze złym księciem. w tej wyprawie towarzyszy mu gadający osioł, sprawca wielu komediowych spięć w tym filmie. Po dotarciu do zamku księcia, ten wykorzystuje bohaterów do swych niecnych planów porwania i poślubienia królewny. Dzielny Ogr i równie dzielny osioł docierają do królewny, po drodze zwyciężając smoczycę i zabierają królewnę Fionę do zamku. Po drodze wydaży się jednak coś niezwykłego: brzydki Ogr i piękna królewna zapałają do siebie uczuciem. Co powie na to książe, i czy wogóle możliwy jest związek Ogra z dziewczyną? w bajkach wszystko jest możliwe.

Marians
opis użytkownika

Główny bohater - Shrek jest niezbyt urodziwym zielonym ogrem, wiodącym spokojny i beztroski żywot starego kawalera, gdzieś na baśniowym bagnie. Ten niezdarny i posiadający swoiste pojęcie higieny bohater jest zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy nagle w jego chacie zaczynają pojawiać się postacie znane z rozmaitych bajek. Na ukochanym bagnie Shreka robi się coraz ciaśniej i głośniej i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Okazuje się, że za całym zamieszaniem stoi zły lord, który ma dla Shreka arcytrudne zadanie. Trzeba uwolnić pewną księżniczkę z rąk strasznego smoka...

severus_snape
opis użytkownika

Film cieszący się ogromną popularnością, z doskonałym dubbingiem w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego - Shrek, i Jerzego Stuhra - osioł. Na bagnach mieszka ogr Shrek, którego samotność zostaje nagle zakłócona przez postacie z bajek. Zostały one wypędzone ze swego królestwa przez złego lorda Farquaada. Zdecydowany ocalić ich dom Shrek na polecenie Farquaada wyrusza na ratunek pięknej księżniczce Fionie, która ma zostać żoną lorda. W misji towarzyszy mu przemądrzały i gadatliwy osioł.

Pati
opis użytkownika

Dawno, dawno temu żył sobie... wielki, obleśny ogr, nie lubiący towarzystwa i nad życie ceniący sobie swoją prywatność. Pewnego dnia ratuje z opresji rozgadanego Osła, który od tamtej pory nie opuszcza go na krok. Kiedy samotnia Shreka przeżywa nalot bajkowych bohaterów, razem ruszają do Dulloc, z którego owi intruzi zostali wygonieni. Wygrywają miejscowy turniej, w którym nagrądą jest możliwośc oclenia pięknej księżniczki. Wzamian za to włada Dulloc - Lord Farquad obiecuje im, że pozbędzie się nie proszonych gości z samotni Shreka. I wtedy zaczyna się wielka przygoda Shreka, Osła i księżniczki Fiony.

W drodze do Dulloc między Shrekiem a Fioną powstaje silne uczucie, lecz w wyniku nie porozumienia Shrek oddaje Fionę w ręce Farquada. Jeszcze tego samego wieczoru ma się odbyć ślub Fiony i księcia Dulloc. Czy Shrek pozwoli aby jego ukochana wyszła za mąż za jakiegoś przykurczowatego książulka?

mudziahedin
opis użytkownika

Shrek żył sobie szczęśliwie w swojej samotni na bagnach. Do czasu... Jego spokój został zakłócony inwazją dokuczliwych postaci z bajek wygnanych z królestwa przez  złego Lorda Farquaada. Zdecydowany ocalić ich wszystkich, a przede wszystkim swój dom, Shrek porozumiewa się z Lordem i wyrusza na poszukiwanie pięknej Królewny Fiony mającej zostać żoną Farquaada. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu przemądrzały osioł, który zrobi dla Shreka wszystko... z jednym małym wyjątkiem - nie przestanie gadać! Ocalenie Królewny przed ziejącym ogniem smokiem okazuje się być niewielkim problemem. Na jaw bowiem wychodzi jej głęboko skrywany sekret.

opis dystrybutora dvd

Dawno temu, na odludnym bagnie, żył samotnie wstrętny ogr. Miał na imię Shrek. Pewnego dnia jego spokojny dom nawiedziły wszystkie postaci z bajek, które wygnał z ich dotychczasowych kryjówek podły i chciwy lord Farquaad, właściciel zamku Duloc - największej budowli w okolicy. Shrek, który pragnie odzyskać swoją samotnię i zmuszony sytuacją zawiera układ z Farquaadem.

Zgadza się uwolnić piękną księżniczkę Fionę i sprowadzić ją do Duloc. W zamian za przysługę - Farquaad zwróci Shrekowi jego bagno. Ogr wyrusza na wyprawę w towarzystwie gadającego Osła, który zapałał do Shreka wielką sympatią i gotów jest dla niego na każde poświęcenie, z wyjątkiem jednego. Na pewno nie będzie milczał.

elinka
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones