PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 279
ocen
7,1 10 1 60279
6,6 5
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Film całkiem niezły, ale niezbyt przemawia do mnie fakt, że duchy są widoczne akurat na zdjęciach... A na rentgenie to już nie, tylko dlaczego? Być może czegoś nie
zrozumiałem, ale to jedno głównie mnie razi. Podobał mi się za to sposób przedstawienia ducha - nie jakieś chodzące monstrum które każdy widzi, a coś co stanowi
jakoby urojenia osób, które są nękane. Bohater słyszy dźwięki, ma przewidzenia, złudzenia, straszne sny a wszystko bardzo realne ale wciąż 'z jego głowy'. Na koniec
wrócę do wspomnianej muzyki, która niesamowicie potęguje grozę w momentach pojawiania się ducha ;)

ocenił(a) film na 9
cdyaro

Na rentgenie generalnie rzecz biorąc wiele rzeczy nie jest widocznych ;)
A co do zdjęć: Przez lata powstały dziesiątki miejskich legend według których na takim a takim zdjęciu bądź filmie widać gdzieś tam ducha. Pośrednio wywodzi się to z wierzeń o tym, że "aparat może wyssać duszę osoby której robi się zdjęcie" i jakoby w związku z tym aparat miałby uwieczniać nie tyle samą osobę co duszę tej osoby, a tym samym także dusze zmarłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones