PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9567}

Siła magnum

Magnum Force
7,6 29 634
oceny
7,6 10 1 29634
6,6 8
ocen krytyków
Siła magnum
powrót do forum filmu Siła magnum

Nie tak dobry jak pierwowzór,ale wciąż dobry. Po krytyce,jaka spadła na twórców "Harry'ego",że promują samosąd,w "Sile Magnum" postanowiono jasno pokazać różnicę między samosądem,a sprawiedliwością. W dodatku bardzo ciekawie pokazać. Eastwood w formie. Dobre Kino.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

'promują samosąd' - na tej zasadzie większość filmów typu Spiderman, Batman, Zorro i Sędzia Dredd jest niebezpieczna społecznie, bo pokazuje sprawiedliwość uliczną
powiedziałabym nawet, że Sędziego Dredda, Człowieka demolki i Cobry Stallone'a powinno się zakazać całkowicie
ale nadal te wszystkie filmy są i są oglądane

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Badania psychologów pokazują, że świry raczej czytają Pismo Święte Starego Testamentu. Natomiast strzelanki oglądają po nocach kobiety i dzieci (albo nerdy zabijające myszką na ekranie).

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Batmany i Spidermany to jednak inna bajka,albo raczej-dokladnie bajka,operujace czystą symboliką. A "Brudny Harry" jest filmem w pełni realistycznym,niemal para-dokumentalnym,w dodatku opartym na faktach,i stąd ten zarzut,jaki się wtedy pojawił. Mnie to osobiście nigdy nie przeszkadzało-bo to jednak wciąż (tylko) Kino że świetnym,ikonicznym bohaterem. Tym niemniej,tworcy wzięli sobie do serca te uwagi i w "Sile Magnum" ukazali Callahana w nieco innym,bardziej stonowanym świetle.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Co do czystości bajek - przypomina mi się jakoś
http://www.filmweb.pl/film/Życie+Pi-2012-282892
Tam jest historia, która może być albo bajeczką o zwierzątkach, albo morderstwem z wątkiem kanibalizmu. I do końca filmu nie wiadomo, która wersja jest tą prawdziwą.
To z pewnością było przełamanie niewinności świata zmyślonego. A co do innych opowieści - miejmy nadzieję, że większość ma podobne odczucia jak ty, że to jednak konstrukcja reżysera.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Według mnie lepszy od pierwowzoru, który mnie momentami nudził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones