Hide and Seek

1 godz. 40 min.
7,2 46 213
ocen
7,2 10 46213
14 462
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"type":"film","id":106029,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hide+and+Seek-2005-106029/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Siła strachu
  • dolce8 ocenił(a) ten film na: 4

Przez 80 minut filmu oglądamy bladą dziewczynkę siedzącą na łóżku i rozmawiającą z wymyślonym przyjacielem Czarlim, by w ostatnich 20 dowiedzieć się że to jej stary, który ma rozdwojenie jaźni.
    Jakieś rysuneczki, smutne minki, krwawe napisy na ścianach, trzaskające drzwi, martwe zwierzaki i mała blada dziewczynka gadająca do siebie. Kurwa, myślałem że usnę. Ostatnie 20minut to jakaś parodia Lśnienia z tą siekierką. W końcu koniec, ołów dobry na wszystko.
    Nie wiem co sprawiło, że film ma tak wysokie noty na filmwebie, pewnie obsada.
    Robert jako psycho tata --> O.O i Dakota z miną --> :|

świetna recenzja filmu jaką znalazłem na zagranicznym portalu "There are few scares and even less logic"

i na koniec dla miłośników, czego słuchał De Niro w trakcie zdjęć - http://www.youtube.com/watch?v=v83AwW0b4ec

• apis1 ocenił(a) ten film na: 8

dolce8 ... z tego co widzać to nie masz tak naprawde... uczuć xd.
    te emocje i napicie naprawde były. Z tymi rysunkami to faktycznie jakies powalone..
    Tylko fajnie to zrobili i pokazali inteligencje Emilly. Bo to ONA wlasnie jakos nad tym panowala.
    Faktycznie do lśnienia podobne.
    Według mnie nie powinieneś thilerów oglądac bo 'nie rozumiesz' tak naprawde.
    zastanow sie nad soba albo znajdz jakies takie horrory w kiosku i sie wtedy napawaj ich beznadziejna fabułą.

apis1 Ty mi mówisz że emocje i napięcie były a ja się pytam gdzie bo chyba nie w tym filmie. Tutaj nie ma czego rozumieć, bo film jest nie logiczny, wtórny i nudny. A jeśli mowa o horrorach z kiosku to ten jak najbardziej się kwalifikuję.

• apis1 ocenił(a) ten film na: 8

dolce8 No sam widzisz.

• Bzzzzzzzz ocenił(a) ten film na: 4

apis1 dolce8 ma racje apis1 blefuje.

• lady_garga ocenił(a) ten film na: 9

Bzzzzzzzz Dolce8 skoro według ciebie ten film był nielogiczny, to po prostu go nie zrozumiałeś. Ojciec miał schizofrenię lub, jak to ująłeś, rozdwojenie jaźni. Dziewczynka przeżyła traumę - najpierw z powodu śmierci matki, później szaleństwa ojca. To był trhiler, a nie horror. Mnie osobiście film nie rozczarował. Było napięcie i były emocje. To był film dla ludzi, którzy go zrozumieją.

• madzia3418 ocenił(a) ten film na: 5

dolce8 Przyznaje całkąwitą racje. Oglądam mnustwo thilerrów, sporo o nich wiem... Niestety ten NUDA .. akcja rozkręca się tak późno, że do tego czasu można zasnąć 10 razy :/
    Film nie buduje emocji, anoi nawet nie trzyma w napięciu.
    Cały film ratuje jednynie gra De Niro, jest świetny. Idealnie potrafi zagrać kochającego ojca, jak i szalonego psychopate.

• dolce8 >Spoilery<

Zgadzam się. W ogóle ostatnio tylko takie filmy potrafia kręcić: oglądasz półtorej godziny a potem okazuje się że wszystko ci się wydawało... W "Psychozie" to było oryginalne, potem w "szóstym zmyśle" ale nie teraz. Nie musi to być dreszczowiec. Ostatnio w "Księciu Persji Piaskach czasu" był podobny zabieg, "Wyspie tajemnic", "Pandorum"... MOzna wymieniać w nieskończoność. Najgorsze jest to że reżyser w "Sile strachu" nawet nie stara się ukryć tożsamości Charliego, nie ma żadnych podejrzanych poza tym sąsiadem ale to dopiero na końcu. Scena z czajnikiem wszystko wyjaśnia na początku filmu a reżyser wciąż udaje że widz jest idiotą.

Maddox lady_garga, problem w tym że tutaj nie ma czego rozumieć, przecież wszystko jest podane na tacy. Mnie takie filmy nie ruszają. Gdzie wszystkie niedomówienia i nielogiczne zachowania można zrzucić na barki schizofrenii. A głównym argumentem zwolenników takiego filmu, jest to, że taki miał być. Jeśli ktoś go skrytykuję, to na pewno go nie zrozumiał etc.
    Dla mnie nie było emocji i nie było napięcia. Było dużo oklepanych pomysłów i dużo nudy z pseudo zaskakującym zakończeniem.

• Maddox hmm przez moment myślałam, że Charlie to policjant, bo w scenie gdy przyszedł do domu powiedział coś takiego " a skoro już tu jestem, może chcesz powiedzieć coś tacie?" - pomyślałam, że może w ten sposób sprawdzał czy Emily go nie wyda przed ojcem i chiał ją przestraszyć. Ale mogło to odnosić się tylko do tych zdjęć, które oglądał wcześniej albo do zupełnie czego innego ;) czy jeszcze ktoś tak zrozumiał tę scenę? Czy to tylko moja błędna interpretacja? A może to było celowe, żeby wprowadzić w błąd widza.