PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104650}
5,7 244
oceny
5,7 10 1 244
Siedem przystanków na drodze do raju
powrót do forum filmu Siedem przystanków na drodze do raju

Ostro skrytykowałam poprzedni projekt tego duetu czyli "Kobietę z papugą na ramieniu". Nie było trudne odnaleźć w "Siedmiu przystankach" chwyty reżyserskie podobne do tych z ich pierwszego filmu. Taki jest po prostu styl Ryszarda Nyczki. "Przystanki" przekonują mnie o wiele bardziej niż "Papuga". Jest to film metaforyczny, głęboki, ale do mnie nie przemawiający i nie do końca dla mnie jasny.
Nie chcę krytykować "Przystanków", bo to kawał porządnego kina i dobrej roboty, ale do mnie po prostu filmy tego duety nie przemawiają. Jak z Lynchem czy von Trierem - jednych zachwycają, a dla innych nie wnoszą nic.

Na koniec powiem tylko, że nie przemawia do mnie szczególnie sposób prowadzenia aktorów przez rezysera. Zarówno z "Papudze" jak i "Przystankach" byli dla mnie sztuczni i nie autentyczni.
Ale ja jestem jedną z tych, które nie rozumie. Co nie znaczy, że nie szanuje.

użytkownik usunięty
Nusia

Niusia, trzepnij sie w czaszke. To nie jest glebokie kino, to jest dramat w trzech aktach i absolutna strata kasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones