PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9525}

Siedmiu wspaniałych

The Magnificent Seven
7,7 43 585
ocen
7,7 10 1 43585
7,2 13
ocen krytyków
Siedmiu wspaniałych
powrót do forum filmu Siedmiu wspaniałych

Arcydzieło:)

ocenił(a) film na 10

10/10 jak dla mnie.. Przyznam szczerze iż obejrzałem dopiero teraz, trochę mi wstyd ze tak
późno..ale nie jestem z tamtej epoki:P Staram się nadrabiać filmy ze stevem mcqueenem, który w
roli Vina był chyba najfajniejszy z całej siódemki, ale charles bronson i james coburn rówież
wypadli bardzo dobrze. Fantastyczny western..Bardzo pouczający, z mądrymi dialogami. Bardzo
podobały mi się cytaty Vina:) i jeszcze ta muzyczka którą zna chyba każdy:) Obowiązkowy film dla
wszystkich. pozdro:P

ocenił(a) film na 9
doroc07

Witaj. W "tamtej epoce" , jak to fajnie określiłeś, było naprawdę mnóstwo wspaniałych filmów! Pozdrawiam .

doroc07

Też dopiero teraz obejrzałem ten western i mogę powiedzieć jedno: REWELACJA. Wspaniała wzniosła muzyka, świetnie dobrani aktorzy i całkiem ciekawa historia.

ocenił(a) film na 8
doroc07

Film jest lekki, ale pomimo to opowieść bardzo głęboka.

Pierwszoplanowy Yul Brynner według mnie przyćmił wszystkich pozostałych, włącznie z McQueenem czy Bronsonem. Zagrał kapitalnie. Magnetyczna postać i świetnie odegrana. Aktorstwo pozostałych osób na wysokim poziomie.

Szkoda, że po dobrych pierwszych dziesięciu minutach kolejne dwadzieścia (zebranie się ekipy w całość) jest trochę naiwne. Historyjka się nie broni, ale widocznie twórcy chcieli szybko przejść "do rzeczy". Można byłoby poprawić też i tak wcale nie najgorszą muzykę, ale to już kwestia gustu.

Zamiast dubbingu amerykańskiego pod meksykańskich aktorów wolałbym, aby tubylcy wraz z bandziorami mówili po hiszpańsku - ale to już niekoniecznie byłoby do przyjęcia dla leniwego amerykańskiego widza, więc można to wybaczyć.

Po pięcdziesięciu latach od jego nakręcenia aż chciałoby się, żeby chociaż mniejsza połowa filmów z gatunku "rozrywkowego kina akcji" (niekoniecznie westernu, których się już nie robi) była choć w 80% tak udana... postęp jest w technologii, ale gdzie poza tym?

Dziś się już tak nie kręci...

ocenił(a) film na 10
doroc07

Popieram!

ocenił(a) film na 9
doroc07

MUZYKA to MAJSTERSZTYK! Właśnie słucham ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones